1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Makas kullanımı hakkında

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve uzmanist tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Arkadaşlar,

  Makasların yoğun olarak kullanıldığı bir bölümde makas kullanan personellerin ellerinde parmaklarında şişmeler meydana geliyor ve işin ilginç yanı bu geçici bir durumda değil kalıcı. Hatta ameliyat olması gereken personeller bile mevcut.Farklı makas türleri denendiysede aynı sorun devam ediyor.Meslek hastalığı olmasından korkuyorum. Bununla ilgili çözüm önerisi olan var mıdır? Yada makas marka ve model tavsiyesi olabilir.
 2. makas kullanımından harici işlerde görevli çalışanlar varsa vardiyalı dağılım yapabilirsiniz, 3,5 saat kullanım aynı etkiyi yapmaz diye düşünüyorum.
 3. Scheelite İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Hiç denememiş olsam da elektrikli makaslar var. Elektrikli kumaş terzi makası olarakta geçiyor