1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Makina koruyucuları

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve İş Güvenliği Uzmanı tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. İş Güvenliği Uzmanı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Makina koruyucuları hayat kurtarır.

Tehlikeyi kaynağında önlemeli.

Bayram ÇELİK
    İş Güvenliği Uzmanı

Ekli Dosyalar:

2. serpil havaoğlu Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    84390
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sem OSGB
    Çok teşekkürler.
  3. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    çok faydalı evraklar. Teşekkürler, paylaşımınız için.
  6. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    güzel bir paylaşım.size söyle bir soru sormak istiyorum.hiç bu koruyuculardan yaptıran var mı.yaptırdıysanız nereye yaptırdınız yada bildiğiniz bir yer var mı.yardımcı olursanız sevinirim.
    kalıphane bölümümüz var.oradaki makinalara yaptırtmak istiyorum.yalnız elemanlar ve patron bu koruyucuların işe engel olacağını yapılamıyacağına ısrar ediyolar.sizde de böyle bir sıkıntı var mı.
  7. Ali Ünal İSGforum Üyesi

hareketli ekipmanlar basta olmak üzere uygulanan ışık perdesi, sensörler vb koruyucular konusunda gerekli otomasyonu sağlama konusunda yönlendirme yapabilirim. Ancak pahalı bir sistemdir. işlerinize engel olacagını dusundugunuz bir işverene bu önlemleri aldırmanız zor görünüyor.
  8. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    siz bana genede yazın ben ikne ederim.bu arada şimdiden teşekkürler
  9. bluebird İSGforum Üyesi

Teşekkürler.
    Ömrünüze bereket, Ellerinize Sağlık.