1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Makina mekanik (özellikle basınclı tank bakım onarımı) risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve NadirKARAHANCI tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. NadirKARAHANCI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba arkadaslar..Ben Makina Mekanik işi yapan (Özellikle Aygaz' ın Basınclı Tanklarının Bakım ve Onarımı) bir firmada Yönetim Temsilcisi olarak görev yapmaktayım. Elinizde Bu işe uygun veya benzeri bir risk değerlendirme Örneği olan var mı acaba?? yardımcı olursanız cok minnettar olurum.. Hepinize iyi çalışmalar dilerim herkese selamlar saygılar
  2. NadirKARAHANCI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ayrıca Belirtmek isterim benzer risk değerlendirme raporunu risk değerlendirme yapmadan önce bulma isteğim tamamen işverene bu işin ne kadar ciddi olduğunu gösterebilmek. Çünkü , piyasa da gerçek üstüne basa basa söylüyorum gerçek bir risk değerlendirmesi yapan şahıs ve firmalar yuksek rakamlar söyluyor ve dolayısıyla iş vereni ürkütüyor. Ben de iş verenin gerçekten uyduruk bir uzmandan ya da firmadan sırf degerlendırme olsun dıye bır degerlendırme hızmetı almasını onlemek ıstıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    sadece risk analizi değil patlamadan korunma dökümanı da yapılmalı.
  4. NadirKARAHANCI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    elbette olabilir ancak benim elimde somut ve kaliteli bir risk değerlendirme olsa başlangıc olarak iş vereni yönlendirebilmem ve ikna edebilmem adına önemli bir etken olacaktır. Tek düşüncem ve isteğim kalite yönetim sistemini göstermelik değil gerçek anlamıyla işleyen bir sistem olarak kullanabılmek.ilgi ve alakanız için teşekkürler erenler1
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Şubat 2013 ---
    arkadaşlar bilgisi elinde örneği olan yok mu ? enteresan bir durum anlamlandıramadım :S
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kapalı alanlarda çalışma ile alakalı yönetmelik ve tüzükleri oku..kişisel koruyucular vs..risk analizini sen yap burda paylaş..
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    anasayfa da sağ altta " sıcak işler : gizli tehlikeler" başlıklı isg videosu var bunu izle ve izlettir