1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Makine bakım kartlarının oluşturulması...

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Süleyman İstek tarafından 18 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  fabrikalarda makine günlük,haftalık,aylık,yıllık bakımlarını yapmaya yetkili kişi kim olabilir. fabrikamızda makine teknikeri veya makine mühendisi yok ( usta öğretici var ).makine başında çalışan usta bakımları yapabilir mi.mevcut bakım kartları düzenlenmesini istyorum da fabrikada ne yapmam gerek.
 2. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya
  konu hakkında kimsenin fikri yok görünüyor....
 3. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Çok spesifik yetkili servisi olan bir makineyse (kaldırma araçları, jenaratör , kompresör, kazan gibi) servise yaptır. Diğer üretim makinelerinde varsa yine servise. Yoksa Usta vs varsa onlar yapıyordur yada bakım ekibiniz heralde o zaman o personelin bakım yapabileceğine dair mesleki eğitimi olmalı. Diğer türlü iş kazasında firmaya bu konuda kusur yazılır.

  Mesleki eğitimde sağlanmışsa bakım kartına geçebilirsin.

  Çok kalabalık bir Makine parkın varsa ben olsam makine imalatçısı firmadan yada ehil bir makine mühendisi arkadaştan yıllık expertiz isterim. 10 numara 5 yıldız olur. Tabi tuzlu olur.
 4. alçıbay01 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Başarancam İnş.San.Tic.Ltd.Şti.
  Fabrikanızdaki makinaların bakımlarını o işten anlayan tekniker veya ustabaşınız yapabilir bakım kartlarını oluşturup doldurabilir.bunda sıkıntı yok yıllık peryodik muayene gerektiren vinç,kompresör,forklift v.s gibi makinaları yetkili kurum tarafından yaptırırsınız.
 5. Süleyman İstek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  147722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Gündoğdu Mobilya