1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Makine mühendisi olarak vinç üretim fabrikasında vinç kontrollerinin yapılması

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve sevim ülkü tarafından 5 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. sevim ülkü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bir makine mühendisi olarak vinç üretim fabrikasında igu olarak çalışacagım. vinçlerin periyodik kontrollerini yapan kişi de ben olacagım. yani bir yerde hem işi yapan hem de kontrol eden kişi olacagım. bunda herhangi bir sakınca olurmu?
 2. kesinlikle sakınca olmaz
 3. munireacr İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Sakıncası yok tabii ki ama imkanınız varsa yapmamanızı tavsiye ederim, objektif olabilecek bağımsız bir kuruluşun yapması bu işin doğasına daha uygun diye düşünüyorum.
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kullandığınız tüm test ekipmanlarının kalibrasyonlarının tamsa ve literatürde geçen uygun yöntemler ile kontrol yaparsanız herhangi bir sakınca yok. Fakat Sn.mınireacr'nin yorumuna katılıyorum. bu işi bağımsız kuruluşlara yaptırmak en güvenilir olanı. Fakat ikinci bir alternatif olarak kendi bünyenizde bu işleri yapabilmek için TÜRKAK akreditasyonunda küçük bir ölçüm laboratuvarı da kurabilirsiniz. laboratuvarınız akreditasyona sahip ise bağımsız bir kuruluştan farkınız kalmaz.
 5. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  nisan 2014 den itibaren bakanlığa periyodik kontrol mühendisi bildirim zorunluluğu var (ş ekipmanları yönetmeliği)
 6. sevim ülkü İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bilgileri için herkese teşekkürler