1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Makineler ve ce belgesi hakkında

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve seli tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. seli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş makinelerinde CE olmalıdır biliyorum ama olmaması durumunda ne yapılmalıdır? Risk analizinde, makinelerde CE yoksa belgelendirilmelidir demeli miyiz ? Emin olamadım çünkü CE olmadığı için riskli durum belirleyemedim.
  2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    makina emniyeti yönetmeliğini okuyun.eski makinalarda genelde ce yok. makinalar revize edilerek ce standartlarına uygun hale getirilmeli,bunu yapan teknik firmalar var.makinalar üzerinde üreticinin etiketi de olmalı
  3. seli İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet peki bu olmadığı durumda risk analizine ne yazabiliriz?
  4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    önerilen faaliyetlere yazılabilir(işveren sizi kovalayabilir tabii ):)