1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Manlift (makaslı platformlar) için günlük kontrol formlar

Konusu 'Kontrol Listeleri' forumundadır ve sadet saf tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. sadet saf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Makaslı platformlar için günlük kontrol formlara ihtiyacım var. Elinizde bu formlardan mevcut olan var mıdır?
  2. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Elimde vardı fakat şu an bulamıyorum. O tarzlar için de iş makinelerinin check listlerini kullanabilirsiniz. hatta biraz daha azaltabilirsiniz listeyi. aşırı bir fonksiyonu yok çünkü. Tekerlekler kontrol edilmeli, üstüne binen kişinin giyebilmesi için paraşüt tipi kemer var mı, binilip inilen yerde kaldırılıp indirilen küçük demir parçada sıkıntı var mı vb. şeyler ekleyebilirsin. Ben bulabilirsem elimdekini hemen eklerim.
  3. sadet saf İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    araştırdım ama düzgün birşey bulamadım. Elinizde formu bulduğunuz da eklerseniz çek sevinirim.
    Teşekkürler.
  4. Mehmet Emin YAMAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    88090
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Milli Eğitim
    Kontrol formunun yanında şunu da unutmayalım, Platform kullanan kişinin operatörlük belgesi olması gerekli.
    Milli Eğitim BakanlığıTalim Terbiye Kurulu tarafından 09/09/2015 tarihinde kabul gören Kaldırma Yükleme (Personel ve Yük Yükseltici) Operatörlük Belgesi alması gerekiyor.
    Daha Detaylı bilgiyi ekteki linkte bulabilirsiniz; http://goo.gl/948Xq6
    Bakanlık Tarafından kabul gören program için ise; http://goo.gl/QIvoae