1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Marangozhaneler ile ilgili risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Nurullah Karakuş tarafından 22 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Nurullah Karakuş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41782
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT OSGB
    Daha acemiyim yaklaşık 1 aydır iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum, hazırladığım risk analizini sizinle paylaşmak istedim, ihtiyacı olan arkadaşlar temin edebilirler :)

Ekli Dosyalar:

2. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Risk Değerlendirme Tablosunda "Risk alanı/konusu" bölümünde, "üretim" ve "kesimhane" yerine "atölye" yazabilirsiniz, ayrıca atölyede ki makineleri ve atölye bölümlerini tek tek ele almanız daha uygun olabilir.
    Başarılar, kolay gelsin.
  4. Yasar Adem İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    133966
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şöyle bir inceledim. Bazı bölümler dikkatimi çekti tehlike tanımlamaları net olarak yapılmamış. Örneğin

Üretim / Elektrik / Elektrik Çarpması / Tüm Çalışanlar yapmışsınız. Bunun yerine
    Atölye (Hangi bölüm ele alınıyorsa o bölüm) / Elektrik Çarpması (Açıkta Elektrik Kabloları, Makinalarda Topraklamanın yapılmamış olması)/ Yaralanma, Ölüm, Bilinç Kaybı vs. / Tüm Çalışanlar yapmanız daha doğru olacaktır. Yani tehlikeleri ve tehlike sonucu ortaya çıkacak sorunları tam olarak açıklamanız gerekmektedir.
  5. Özgür Güreş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    40439
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bir aydır çalışıyor olmanıza rağmen iyi olmuş, zamanla daha iyi olacaktır. İyi çalışmalar.