1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Market risk değerlendirmesi (2 şube)

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Oğuzhan Hüsemoğlu tarafından 27 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Oğuzhan Hüsemoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  25893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar Merhaba,
  Geçtiğimiz hafta 2 şubesi olan bir marketin Risk Değerlendirmesini yaptım. Marketin toplam 5 sigortalı ve 5 bağkurlu çalışanı bulunmakta ve çalışanlar herhangi bir şubeye bağlı bulunmamakta. 5 sigortalı çalışanı tek şubede göstererek diğer şubeye RD yapılmaması uygun mudur? Cevaplarınızı bekliyorum..
  İyi çalışmalar.
 2. Bu marketin şubeleri tek bir vergi levhası ve sgk nosu bulunduruyorsa iki yerede Risk değerlendirmesi yapacaksınız.diyelim ki bir market var ve deposu da aynı bina da değil farklı yerde ve orada tam gün çalışan bulunmuyor haftada 2 kez depodan yükleme yapıp geliyor sizce burayı risk analizinden muaf tutabilir miyiz?ya da araçları risk değerlendirmesi dışında tutabilir miyiz?

  Bu yüzden 2 şubeye de risk değerlendirmesi yapılması gerekir
 3. Oğuzhan Hüsemoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  25893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sorumu şu şekilde sormalıyım sanırım. Yanlış bilgi sahibi değilsem eğer, sigortalı çalışanı olmayıp işverenin işlettiği iş yerlerinde RD yapma zorunluluğu yoktur. İşverenin benden istemiş olduğu, şubenin birinde tüm çalışanları göster, diğerini ben işletmiş gibi görünüp RD yapmayalım. Bu durumda ne yapmalıyım sizce ?
 4. Oğuzhan bey,aynı vergi levhası ve sgk nosu var ise zaten bu iki işyeri tek bir işyeri olarak görünmektedir.çalışanlar isterse dışarıda çalışsın hiç markete gelmesin sonuçta o iş yerinin sgk lı çalışanlarıdır. ve iki işyerine de risk analizi yapılır
 5. Oğuzhan Hüsemoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  25893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yardımınız için teşekkür ederim.