1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve sezgi146 tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arıza çıkıp sevinmelerinden bahsediyor olsa gerek arkadaş! bir ara istda bana uğrasın son bir ay insanların hangi şartlarda çalıştıklarını anlatayım arkadaşa :)
  2. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    metroyu:)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Ocak 2014 ---
    E anlat burda yazamıyor musun.
    Şartlar kötü olunca mı arıza bekleniyor yani ? Nie uğruyorum bide onu anlamadm.
  3. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, inşaat sektöründe yıllardır çalışıyorum. Binlerce insan çok kötü iş koşullarında çalışıyor, ancak çok fazla iş kazası yaşanmıyor. Yaşanan basit kazalar dışında kaza olduğu takdirde genelde ölüm veya ciddi yaralanma ve hasar bırakıyor. Bu işin kitabında da bu şekilde yazıyor, benim tecrübelerim de bunu gösteriyor. Ancak ciddi miktarda yapı tamamlandığında kimsede ölmemiş oluyor. Hepimiz İSG uzmanıyız veya adayız. Eğer bizler sonuca odaklı olur ve bak ne güzel insanların işi görülüyor felsefesi içinde olursak, arıza olma ihtimallerini sorgulamaz isek sonuçta bir dostumuz, arkadaşımız, eşimiz, akrabamız veya kendi can güvenliğimizi, basitçe toplumun sağlığını tehlikeye atmış oluruz. Burada ihtimalleri değerlendiren, tersinden bakan ve tersinden okuyanları eleştirmeyin, bakış açılarında hatalar olabilir, onu tartışalım ama lütfen sonuç odaklı değerlendirmelerden uzak duralım. Konut sektöründe de insanlar evler bittikten sonra içinde mis gibi oturuyorlar, ama onların oturduğunda, yan apartmanda, bir yandakinde imalat esnasında kimse ölmüyor ama yüksek riskle çalışan insanlardan biri 40 inşaatta veya 50 inşaatta bir ölüyor veya çalışamaz hale geliyor. Mesele bu riski elimine etmekte. Metro bitip çalışır hale geldiğinde birçok insanın işi görülüyor, çalıştırıldığında birçok insan işini görüyor ama çalışma koşullarını sorgulamak bizim işimiz.
  4. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  5. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet, haber güzel, sorgulanmasında sorununuz ne?