1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve sezgi146 tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    10 tane daha site bulayım size.. dünya sendika literatürüne girdiler. Sıfır katılımla.. sendika yöneticileri dahil katılan olmadı. Ayrıc a o gün uçuş rekoru kırdı THY :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2013 ---
    THY havayollarının oscarı denen nobelde denebilir , 2011 ve 2012’nin ardından 2013 yılında da Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi ödülünü kazandı. 3 kez üstüste, dünyada böyle bir başarı da yoktur.

İnsan gurur duyar. Batan bir şirketi bu hale getirdiler.
  2. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Koray Bey sektörden misiniz????
  3. Okan Karaçoban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    THY Teknik ekibinden tanıdıklarım olmasa cidden en kaliteli havayolu olduğu fikrine kapılacağım bende ama o uçakların rekor seferler yapabilmesi için nasıl ve ne halde uçtuğunu bilmek istemezsiniz. Aksi halde kimseyi uçağa bindiremezsiniz.

Ama tabi kesilen develer boşa değil, yoksa bu uçaklar nasıl uçar bu kadar saat bu kadar az bakımla. Allah'ın bir hikmeti işte.(!)
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yurdum insanı böyledir; batan şirketi, dünyanın sıralamada en sonlardaki şirketini dünya devi yaparlar havayollarının oscarını 3 kez üst üste alırlar. Bizim insanımız başarıyı küçümser kulp takar.. garip bir memleket. Ülkesinin başarısından rahatsız olur.
  5. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    kusura bakmayın ben olayı kacırdım konu thy filan oldmus, marmarayı iptal edip yerine ucak seferlerimi düzenleyeceklermiş. iyi fikir aslında ancak bu şekilde çözülür bu iş.
  6. Okan Karaçoban İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yurdum insanı da böyledir işte. Başarıyla mutlu olur ama o başarının nasıl geldiğine, sürekliliğine bakmaz. Meydana gelecek bir kazada THY'nin aynı hızda çakılacağını düşünmez, düşünemez. Ne de olsa o en iyisidir, zafer için her yol mübahtır. Din, Allah, garibanlar aslında onların umurlarında değildir. Tek dertleri paradır, yandaşlıktır. Başarısızlık olduğunda suni gündeme yaratmaya üstüne yoktur. Azıcık muhalafet yapmaya kalktığında hemen mağdur edebiyatına başlarlar, üste çıkarlar. Neyseki Sayın Başbakanımız %50'yi içeride tutmaktadır. Saygılar, hürmetler.
  7. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    10698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

başarıyı çekemiyorsunuz vandallar arkanızda keisn faiz lobisi var kesin :)
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    yok devriniz geçti arkanızda artık kimse olmaz artık.. ama başarıya düşmansınız.
  9. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    10698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ne o iki ay öncesine kadar faiz lobisi bizi destekliyordu şimdi ne oldu :) hazirandan önce de devriniz geçti eskide kaldı falan diolardı yine mi aynı nakarat usta :)
  10. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Operasyonel bir kanal olup olmadığı beni ilgilendirmiyor. Ayrıca bu da sizin iddianız sonuçta Koray Bey. Ben haberi okurum, kendi süzgecimden geçirir değerlendiririm. Birçok yanlı yayın var, o zaman hepsini okumamamız gerekiyor ki bu da faşizm anlamına gelir. Oda TV'nin yaptığı bu yayın bana belirli bir mantık silsilesi içinde geldi. Sonuçta bilgileri veren kişi projenin bir parçası olan şahıs. Bu durumun böyle olmadığını ilgili kurumlar yapacakları açıklamalar ile bizi ikna etmeli. Keza benzer yayınlar hızlandırılmış tren faciası öncesinde de yapılmış, bu yayınları yapanlar gerici ilan edilmiş, sonrasında da birçok vatandaşımızın vefat etmesinin ardından proje rafa kaldırılmıştı. Bu işi yapanların siyasetçilere yaranmak derdinde olduğu alenen ortaya çıkmıştı. Bugün de aynı durum içinde olup olmadığımız açıkça irdelenmelidir. Sonuçta kaybedilen bir hayat bile çok değerli.
  11. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    10698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gilgin dostum bizim de en baştan beri yazdıklarımız buda Koray bey inatla büyük başarılara odaklandığı için olayın özünden uzaklaşıyor. İSG'nin temel felsefesi sürekli hazır olda beklemek, olamayacak şeyleri bile düşünmek ..ama koray bey için bunu diyen önemli doğru bile olsa !
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    THY 6 ayda 252 uçak satın aldı. Dünyanın en iyi ve güvenli uçakları satın alındı.. size bir kötü haber daha :)
  13. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25676
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB

Ne olay oldu yahu. Neyse taraflılığı, tarafsızlığı, THY'yi, tartışmaları bir tarafa bırakalım.
    Altı çizili yerleri okuyalım.
    Ne diyor? Nedeni boşverin. Ne diyor? Nee?!!
    İnsan hayatı konusunda tehlike teşkil eden bir durum var mı? Bunu söyleyen bir "mühendis" mi? Hadi bakalım.
    Gözümüzün önünde bir adamı öldürseler A ya da B kanalında gördük diye inanmaz hale getirildik. ODA TV, ATV ya da STV fark etmez.
    İnsan hayatını ucuzlatmayın. Olasılık x Şiddet yapın bakalım. İş güvenliği uzmanısınız yahu. Olasılığı uzman söylüyor. Şiddeti de bir gözünüzde canlandırıp tahmin edin.
    Bu ara sürekli tartışmalara denk geliyorum. Faydalı tartışmalar olsa keşke de uzmanlık alanında bilgilensek.
    Düşman değilsiniz. Meslektaşsınız.
    Selametle..
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İyide sayın Dilşat bu marmarayın kaç İSG uzmanı var. Uluslararası firma yapıyor inşaatı.. biraz mantık yürütsek mi ne dersiniz??
  15. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    10698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Sayın Miniteristi dürüstlüğünden ötürü kutlarım. Valla şaşırdım.

Ama ben sölemiştim :)

Bu gazete operasyon gazetisidir. Hiç bir haberine inanmayın. Bunu buradan yayınlamakta operasyona alet olmaktır.

Daha önce metro içinde benzer bir yayın yaptılar. Metro çökecek diye... :)
  17. http://www.worldairlineawards.com/main/about.htm

bana gönderdiğin ödülün bana yolcu memnuniyet anketlerinden alınan 41 kalemden oluşan ve içinde yemek ikram online check in olan anket olmadığını söyler misin ben bulamıyorum

benim sana gönderdiğim sayfanın referans şirketlerine bir bak lütfen bana öyle iyiyiz böyle kahramanız demek için verdiğin siteleri de gözden geçir lütfen laf kalabalığı oluyor forumda

konu havayolu ya da marmaray yada demiryolları değil sanırım artık
  18. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Evet konu oda tv denen operasyon yayın organının rezaletleri oldu. Bunlara alet olmayın.

THY için bir konu açın başarılarını size anlatayım. 10 yılda bakın bakalım dünya pazarında değeri nerden nereye gelmiş.

19. ankara metrosu çökmüştü

burası meclis kavşağı idi yani türkiyenin başkentinin başı sen inanma
  20. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ankara metrosu CHP döneminde başlandı. Bende hiç güvenemiyorum. Oda tv karalamayı istanbul metrosu için yapmıştı.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2013 ---
    Ayrıca metro inşatında çökme ile metro çökmesi epey farklı şeyler uzmanım bilirsin bunları dimi :)