1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve sezgi146 tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. chp döneminde başladı da patlatma yapıldığı için göçük meydana geldi

3 günden beri ankara da sular kesik
    karayalçının döşediği borular yüzündenmiş
  2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ankaranın alt yapısı felakettir. Tümünün değiştirilmesi lazım. Gökçek vaatlerinden biriydi yavaş yavaş başladılar.
  3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Koray bey, size kalırsa iktidarın yaptığı herşey mükemmel ve ona karşı yapılan haberler hep operasyonel. Yukarıda ki arkadaş da bir örnek verdi hızlı tren faciasını unuttunuz galiba yada yaşanan kötü örnekleri. 6331 ve 4857 sayılı kanunlar hakkında olan herşey bence(!) bu site için hbaer niteliğindedir. kimin yaptığına bakılmadan. Ayrıca İBB ve marmarayı yapan firmalardan haber hakkında bir bilgi gelmedi. onlar da gelsin onları da görelim.
  4. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Yok beğenmediklerimde var. Ama türkiyenin son 10 yıldaki değişimi göz kamaştırıcı.
  5. gökçek beyaz tv de nasıl taharet aldığını ve nasıl abdest aldığını anlatmıştı allah izin verirse başbakanın onayıyla bir dönem daha gelirse tekrar anlatır televizyonda

bi de umarım senin evinde doğal gaz zehirlenmesi olmaz geldiklerinde yarı çıplak olabilirsin malum ev hali

bi de ankara da kotalı gaz satışları var kominizm dönemi gibi çok güzel
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2013 ---
    polaklarda öyle diyordu 1 kalıp sabuna 50 kişi öldü uçakta
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2013 ---
    http://tr.wikipedia.org/wiki/2010_Smolensk_uçak_kazası
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ben istanbulda yaşıyorum. İnsanların inançlarından rahatsız olmamak lazım. Müslüman olmak, dinine bağlı olmak kötü bir şey değil. Örnekleri hep yanlış veriyosunuz.

Kotalı gaz satışı gerçekten komik. Ankara bana hep bir kasaba gibi gelir. Başkent yapılmasıda yanlıştı. Bana kalsa o şehri taşırım ordan başkentide istanbul yaparım.

7. rahatsız olduğum şey inançlarıyla dalga geçen sözde inançlı siyasetçiler verdiğim örnek sansasyonel olduğu için verdim

bende istanbul da yaşadım zamanında istanbuldan şikayet edip kaçan biriyim ve şikayet edip orayı daha büyütmeyi asla tercih etmem
  8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İstanbulda yaşayıp sevemeyen adamdan çekineceksin hep derim :) vatana, millete hayır gelmez.

Latife yapıyorum aman kırgınlık olmasın.

9. kırgınlık yok
    gelince trafik yapıyoruz sonra dış mihraklar trafik yapmaya istanbula geldi diye haber yapıyorlar bende sevmiyorum
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    yahu bu nasıl laf, siz kimsiniz ki insanların inançlarını sözde yada gerçek diye ayırıyorsunuz. Hayrola hocam ??? Allah rolüne mi soyunduk şimdi
  11. konu bu mu ?
    örneğin bütününü kaçırıyorsun demagoji yapıyorsun
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Ama yaptığın ayıp, kimsenin haddine değil insanların inaçlarını bu özde bu sözde bu gerçek bu değil diye ayırmak. Bunun için özür dilemelisiniz.
  13. bunlar gökçek lafları
    bana tapmadıktan sonra kimsenin neye inandığı beni ilgilendirmez ancak 21. yy da bir ülkenin (bu bi afrika ülkesi değil) başkentinin belediye başkanı leğene girip abdest aldığını anlatır ve sonra o suyu taharetinde kullandığını söylerse bunun sözde inanç uğruna yapıldığını düşünme hürriyetine sahibim
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Kimsenin inancına sözde diyemesiniz. Bu Allah ile onun arasında. Bunu yapmak çok ayıp. Gökçek yada başkasının inancının samiyetine ancak Allah karar verir.

Bakın sizin derdiniz tartışmak değil. THY yada başka bir konu, rakamlarla gerçeklerle başarıyla işiniz yok.

Sizin derdiniz bu insanların müslüman olmasıyla, islamofobiniz var. Bundan rahatsız oluyorsunuz.

İşin kendisi değil, işi yapan insanların inançlarıyla sizin sorununuz.

THY nin başındaki bir beyaz türk olsa alkışlarsınız. Ama bir siyah ve müslüman olunca buna dayanamıyorsunuz.

Olayın özeti budur aslında.
  15. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

işte sabahtan beri bunu bekliyordum, mağdurum da mağdurum edebiyatı durağına geldiysek ben kaçabilirim artık :)

16. tam olarak aslında söylemek istediğin sünnetli olup olmamakla ilgili sanırım

din ve vicdan hürriyeti elbette ki vardır kimse kimsenin inancına karışamaz bende bana tapmadıktan sonra bir şey diyemem dedim lafımın arkasındayım bu konuda da aksini söylememişsin ancak sen yaradan ile kul arasında ki bir şeyi herkesin önünde açıklarsan buna karışabilirsin zaten din dediğinde böyle birşeydir. kuralları vardır uslubu vardır on tane farklı yöntemi yoktur yüzyıllardan beri aynıdır insanlar bunu değiştirmez tartışmaya açılmaz

gel gelelim sana

teknik bir forumda kara propaganda dedin haberi okumadan daha yorum yazdın ben senden birazcık vasıflı olsan bak böyle böyle önlemler var demeni beklerdim
    yorumuna cevap verdim başka bir şirkettin kalitesinden ekonomisinden kalkınmasından bahsettin bende sana tekrar teknik bir forumda güvenlik zaafiyetlerinden cevap verdim verdiğim sitelerin referansı uluslarası şirketler sen bana reklamcıları örnek gösterdin
    sendikal haklar güvenlik için önemlidir ve sen sendikacıların üzerinde baskı olduğunu bile bile eleştirdin hatta alay konusu yaptın ve 200 günlük bir olayın sadece 1 gününü örnek gösterdin
    marmaray da güvenlik hatalarının olmadığını ancak orada ki kaliteli mühendisler olduğunu söylerek geçiştirdin ancak zamanında bende gördüm şantiyelerini ben yorum yapmadan haber üzerinden konuşcaktım hiç konuşmadın

her sistem bir bütündür sen bunu koparırsan elbette ki güvenlik zaafiyeti olacaktır, haber asparagas bile olsa benim aldığım mühendislik eğitimi ile sistemsel açıkların olduğunu öngörmek normaldir ki fukuşima santrali de ufacık mantık hatası yüzünden yandı

maden (1978) diye bir film var o zaman da insanlar ölüyordu arkasında dindar olmayan rus destekli komİnistler var demişlerdi aradan 35 sene geçmiş daha geçen hafta soma da ocak yangını çıkmış insan ölüyor bana sistemimiz kusursuz diyorsun

ben islamcı da gelse
    arap da gelse
    yahudi de gelse
    hristiyan da gelse
    budist de gelse
    japonda gelse
    dini olan da olmayanda gelse

delikanlı gibi eleştiririm, benim için önce insan var ve benimle birlikte çalışan herkes "her akşam evine sağlıklı ve güvenli dönmeli" dir

17. bunu da yeni gördüm

o çökme metro da olmadı tam ASKİ nin su borusu patladı metro tüneli ile zemin arasında ki bir kotta sonra metro tünelinin tavanı yükü taşıyamayınca çöktü o çökme kaldırımı da çökertti o sırada kaldırımda yürüyen vatandaş metro tüneline düştü sel ile sürüklendi.

bu gerçek olan olay son durak filmi senaryosunda yok

o su borusunun patlamasının nedeni de durak (istasyon) yapılırken NATM ile ilerleniyor -doğal olarak- patlayıcılar ile patlatılan zemin yeteri kadar tahkimat ile desteklenmiyor (maaliyet)-yapılan hata- kırıklardan zeminin oturması sırasında konverjans yaşanıyor-hatadan kaynaklı olay- ve su borusunu patlatıyor -olaya bağlı kaza- . yüklenici firma orada su borusunun olduğunu bilmiyor ve bunun nedeninin chp döneminde su borularının döşenmiş olduğu söyleniyor -ne önemli oradan geçen bir insanın ölmesi değil mi ? -

evet inşaat ile tamamlanmış tünel olayları farklıdır birbirinden ancak o anaborunun taşıdığı su kütlesi bitmiş tüneli de çökertirdi
  18. Dilşat Uylukcu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99674
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Lokman Hekim OSGB

Sayın Koray Bey,

Madenlerde çok sık iş kazası meydana geliyor. Acaba madenlerde iş güvenliği uzmanı çalıştırılmıyor mu? Türkiye'nin iş kazaları konusundaki başarısına bakmak isterseniz TÜİK'in sitesinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Diğer mesleklerde olduğu gibi iş güvenliği uzmanlarının da bir şekilde işlerini yapmalarının engellenmesi durumuna yada işini iyi yapmaması durumuna Türkiye'de hiç rastlamadığımız için inanamıyorsunuz sanırım.
    Uluslararası firmanın bu inşaatı yapıyor olması her şeyin doğru gittiği anlamını taşımıyor düşüncesindeyim. Zira uluslararası firmalarda iş kazaları meydana gelmiyor diye bir durum söz konusu değil.

Bir uzman size "sakıncalı" diyorsa (ki bu iş güvenliği uzmanı değil, bir çoğumuzun bilgisinin çok az olduğu konunun uzmanı), siz şu kanalda yayınlanmış doğru değildir demeden önce araştırılmalı, bilirkişilerce incelenmeli, raporla belgelenmeli demelisiniz ki tarafsız bir uzman olabilin diye düşünmekteyim.

"Biraz mantık yürütsek mi?" derken? Uslübunuz fazlasıyla rahatsız edici. Bunu da söylemekten utanıyorum Sayın İş Güvenliği Uzmanı Koray Pehlivanoğlu.

Huzurlu günler.
  19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    İyide marmarayı yapan şirket uluslararası bir konsorsiyum. İş güvenliğini de bu uluslararası konsorsiyum yapıyor. :)

Yine baltayı taşa vurdunuz ne diyim ben size :)
  20. sadece şu kısma özellikle yorum yapmak istiyorum, uluslararası olunca ceza yazmak daha kolay oluyor ve devlete gelir getiriyor

bir çok uluslararası(batılı veya japon) firma rüşvet veremediğinden (bağımsız firmalar tarafından gelirleri denetleniyor) ya da politik hissedarları olmadığından ya tek başına girip ceza bütçesi koyuyor bunun altında kalmak istiyor (işçi ölümü cezası 1 milyon civarında maliyeti var) ya da yerli birer ortak yanına alıyor o işleri hallediyor

gama nurol ve yüksel proje %100 yabancı sermaye di mi ?

baltayı ne kadar taşa vurduklarını düşünsende kimse haksızlık karşısında yalnız değildir :)