1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve sezgi146 tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. narkissos İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  70602
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  KEYGEN Uluslararası Mühendislik Müşavirlik
  valla siz ne sayarsanız bilmem ama ben bir özür dilemedim orada. ali rıza arseven burada kimsenin kimseyi fırçalamaya hakkı yok.her ne kadar tartışsak da saygısızlık yapmadan devam etmeye çalışıyoruz konuya. bence seçtiğin kelimelere özen göstermelisin
 2. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Sadece bilim adamları değil bilim kadınları da uyardı.

  Evet tipik okullarda öğretilecek türden bir büyük işkazasıdır. Makinistin viraja belirlenen hızın üzerinde girmesi ana nedendi. Ama burada esas neden makinistin üzerindeki mobbigin yarattığı baskıydı. O saatte gitmem lazım baskısı. Ulaştırma bakanı istifa etmeliydi.
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ekim 2013 ---
  [
  evet hata bende, insandan umudu kesmeyince böle oluyor... ben özür dilediniz o erdemi gösterdiniz sandım. Ama tabi siz hakaret edip özürde dilemezsiniz. Bu yanlış anlamam için ben özür diliyorum :)
 3. Muhterem arkadaşımızın kendi kendisine verdiği bir haktır o. Engelleyemezsiniz. En iyi bilendir o. Biraz daha fazla tanıyın göreceksiniz.Sizi her konuda mat edecek yüce bilgilere sahiptir.
  Evet komik ve anlamsız yorumnları lütfen.
 4. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  UMUT OSGB
  bence sadece mat ettiğini düşünür.
 5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Mat diyince aklıma geldi :)

  17 yaşında satrançta bir türkiye gençler 5.liğim var. Suat Atalık'a yenilmiştim (sonra dünya 2. oldu).. o yenilgiden sonra da profesyonel satrancı bıraktım. Onu hiç yenemeyeceğimi farketmiştim. Çok kötü bir duyguydu ee yaşta 17 olunca.
 6. Demedimmi size her konuda sizi mat eder diye. İsterseniz bahçe bakımı konusunu açın.
 7. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  UMUT OSGB
  Sadece DÜŞÜNÜR Ali Rıza ARSEVEN
 8. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  valla o konuda ciddi iyiyim onu açmasınlar :) yabancı dilim berbat ordan girerlerse fena mat olurum.
 9. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Hat Boru
  Hz. Mevlana’yı görmek için Konya’ya gelen büyük bir papaz maiyeti ile yolda giderken ona rast geliyor. Hürmet ederek huzurunda eğiliyor. Mevlana da aynı hürmetle mukabele ediyor. Papaz, her başını kaldırdığı zaman, Mevlana’yı aynı ihtiram vaziyetinde görüyor. Nihayet bu tevazu karşısında hayran kalıp Müslüman oluyor. Mevlana eve döndüğü zaman oğlu Sultan Veled’e şöyle diyor:
  “Bir papaz, tevazu faziletini elimizden almak, o yolda bize galip gelmek istedi. Allah’a şükür biz onu mağlup ettik. Çünkü tevazu ve hilim Müslümanların şiarıdır.”
 10. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Bir inanç diğer inanç için çoğu zaman batıldır. Bunun önüne geçemezsiniz. İkisini birden kabul ediyorsa kendi içinde bir tezatlık vardır. Tabi bu da ayrı bir inançtır.

  Hindistan'da ineğe tapan için inek bir kurtarıcı ise, İslam'da Allah'a tapan için de Allah kurtarıcıdır.

  Bu ikisi de birbirinin batıl olduğunu iddia eder. Aynı şekilde bir ateist için bu ikisi birden batıldır.

  Adı üzerinde çünkü bunlar birer İNANÇTIR.

  Dolayısıyla ne surette olursa olsun hiçbir inanç ile dalga geçilemez. O inancı kabul eder yahut etmezsiniz o sizin ile vicdanınız arasında olan bir durumdur.

  Her hayırlı işe sağ ile başlamak yine aynı şekilde sağ ayak ile bir ortama girmek (istisna olarak banyo ve helada girişlerde sol ayak kullanılır) İslam inancında İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in (s.a.v) yaptığı bir uygulamadır. Ve sünnet kabul edilir.

  Kimliğinde Müslüman yazıpta bunu "bence batıl inançtır" diyerek alaya alan zihniyeti şiddetle kınıyorum ! Dinini araştırmaya davet ediyorum...
 11. Eee bu kadar üstün olanın egosu patlamasında bizimki mi patlasın.
 12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Ali bey benim üstün olmam yada kendimi öyle hissetmem gibi bir durum yok ben sadece biraz hiperaktifim ve fena halde canı sıkılan biriyim.

  Arkadaşlarda kötü niyetli değil. Eğtim sisteminin temel bir sorununu yansıtıyorlar. Farklı fikre tahammülleri az. Ayrıca biri kendi fikirlerine karşı çıkınca onu düşmanlık olarak algılıyorlar. Bende tam tersifarklı fikirle tartışmaktan keyif alıyor hatta bira kışkırtıyorum. Bana bu beyin jimnastiği gibi geliyor. Hakaret etmedikleri sürece zekice laf çarpmalara itirazımda yok.
 13. Koray bey, hiperaktif olmanızın bedelini çok yerde ödemişinizdir mutlaka.
  Sonradan uzlaşıcı olmanız için çok saldırı gerekiyor.
  Fakat en beğenilmeyen yanınız ise 10 yıldır ülkenin yaptığı atılım, mevcut iktidarı övme tarzı yazılar.Bu tartışmaya girmek istemiyorum. Bu düşüncede olmanıza, karşı olmama rağmen saygı duyarım. Sorun bunu her ortamda dile getirmeniz. Müsaade ediniz en azından bir 5-10 yıl geçsin de öyle yorumlar yapalım.
  Herkesin gözünde farklı gözlükler var. Ekonomi, dini haklar, sosyal adalet, kürt, ermeni, süryani sorunları, eğitim sorunları, işçi hakları gibi konulara herkes kendi durduğu yerden bakıyor. Siz sanki yol köprü tren gözlüğüyle bakıyor gibi görünüyorsunuz bence.
  Kendimi üstün hissetmem gibi durum yok diyorsunuz. Fakat inanın öyle. Sizin beyin jimnastikleriniz ne kadar çok kişiyi kırıyor farkediyor musunuz.
 14. hepiniz haklısınız
  batıl inançlarla ya da islam inançlarıyla dalga geçtiğim ya da aşağıladığımı düşündürdüğüm için kendimi suçlu hissediyorum
  bunları tartışma konularında görmekten utanıyorum haberi ilk paylaşan benim haber üzerinden yapılan teknik yorum sayısı iki elin parmağını geçmez din yorumu sayısı teknik yorumdan çok fazla ve tartışmasını hiç sevmediğim konu
  neye inanıyorsanız inanın beni ilgilendirmez
 15. Taraftarlık girince teknikten uzaklaşılıyor maalesef.
 16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
 17. Yüzerek demek istediniz herhalde. Can simitleri koltuk altında olacakmış.
 18. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 19. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Evet bu iş böle oda tv paslar CHP kafaya çıkar... ama yine olmayacak tabi