1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

"marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve sezgi146 tarafından 22 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynen
  2. hem internetten hem trenden hem gemiden sorumlu bakanlık olunca danışma kurulu kalabalık olması gerek tabi
  3. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Su kaçağı meselesi ciddi bir mesele değildir umarım, bu kadar yatırım yanlış hesaba kurban gitmesin.
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Japonlar işini bilir, merak etmeyin :)
  5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    "marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"

Konu başlığı buydu

Açılalı aylar oldu herkes son derece memnun, çokda başarılı. Şu an yenisinin inşatıda son sürat devam ediyor. Hep derim bu tür güdüleme amaçlı başlıklara ve felaket tellallarına itibar edilmesin.
  6. Acildiginin 2. Günü basin Girişini yasakladılar da o yüzden olmasin

Makinist 1 hafta sonravyogun is temposundan hayatini kaybetti

Yasakci ve darbeci muhafazakar zihniyet eleştiriyi kabul etmiyor o yüzden üzerinde konusulmuyor
  7. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Günlük 80 bin insan 1,5 saatlik yolu 4 dakikada alıyor. Açıldı açılalı 6.5 milyon insan kullanmış.

İkincisini merakla bekliyoruz. İki katlı araç geçisi olacak.
  8. Eskiden olsa 40 yapar derdim

Simdi bir 61 bekliyorum
  9. Bombos deniz varken tren acildi diye deniz seferlerini iptal edince 6 katli tünel acsan trafiği cozemezsin daha sagliksiz insanlar yetiştirip saglik giderlerini arttirsin
  10. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Yahu üsküdar'dan eminönü tarafına geçmek için 4 dakikalık tren varken 45 dakikalık gemiye kim biner :)

Ayrıca açıklama yaptılar, o gemileri diğer hatlara kaydırdık diye...

Şu ebedi muhalif halleriniz beni çok güldürüyor. Allahta size güldürsün.

Eee var mı yeni felaket haberleri filan ??
  11. Haberler için cevabim yukarıda

Tren raylarda gider ray nereye tren oraya vapur her yere gider

Eskiden büyükçekmece avcilar bakirkoy Bostanci feribotu vardi şimdi metrobüs ve metrolar var win.zip yapip kokan havasiz otobüslerde gidiyorsun

Muhaliflik iyidir koru körüne kabullenmek okumuş insanin isi değil
  12. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    2002 de 22 deniz otobüsü 4 hızlı feribotu olan idonun

2012 de 25 deniz otobüsü, 10 Hızlı Feribot, 18 arabalı vapuru olmuş siz hala vapurlar azaldı diyorsunuz :) bu arada 10 yeni gemi siparişininde verildiğini duymadınız sanırım....

Napıcaz sizle böyle bilmemki..

Otomobil icaat olurcada at arabası azalıyor diye hayıflanan insanlar vardı. Bana onları hatırlatıyorsunuz.
  13. Hic Kullanmadan klavye kahramnligi yapanlardan olduğunuzu bildiği için rahat rahat sayabiliyorum
    2006 da TDI vapurlarini aldıktan sonra sayisi artmasi normal bütün gelirler onlara kayiyor
    Binali yildirim eski müdürüydü oranin dertlerini bilmesi normal
    Sonuç olarak ne adalara ne avcilara ne de beykoz a feribot yok
    Bandirma feribotu da anca hafta sonu ogleb seferleri var sizin demiryollarinin baglantili seferlerini kurmaya calistilar trenler rotarli gelince sürekli vapur kacti

Demagoloji yapmaya calisip haksiz cikmaktan neden sikilmiyorsun

Netice olarak marmaray bir ihtiyactir ancak cok yanlislarla birlikte acildi diğer ihtiyaclari görmezden geldikçe İstanbullu cozemezsin ve kisirdonguden kurtulamazsin
  14. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Size bir belgesel sunayım izleyin faydası olacaktır. Hem gelişimi görürsünüz hem de ülkenizle gurur duyarsınız.

Buradan da marmaray'ın dünya basınında nasıl değerlendirildiğini görürsünüz.

http://www.trtturk.com.tr/haber/asrin-projesi-dunya-basininda.html

Buradan adalar feribot saatlerini görebilirsiniz :)

http://www.ido.com.tr/tr/tarifeler/2013-sonbahar-kis-tarifesi/346

Buradanda beykoz vapur saatlerini bulabilirsiniz

http://www.sehirhatlari.com.tr/tr/seferler/bogazdan-gelis-bogaza-gidis-365.html
  15. Pofff

Ben diyorum ankara soğuk

Beykoz adalar avcilar feribot seferlerini bağla beni bilgilendir o zaman da bi köprü daha yapmama gerek kalmasin
  16. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor

Aaah be canım sadece gemiyle olsa... körfezede köprü yapmazdık dimi.. onuda yapacaksın onuda... Ama bu kadarını hayal edemezsiniz tabi.

Şükürki hayal edip yapanlar var. Gemi filosonu 3 e katlayıp şehrin her yanına metro, iki tüp geçit bir yeni köprü birde teleferik.. Sonrada diyorsunuz niye hep bunlar kazanıyor :)
  17. Kendi espirisine gulmeyen adam

Yolda trafik olunca bi başka yol yapip trafik azalttigini sabanlar sorun su ki toplu tasimayi noktasal cozmedikce bu şekilde can çekişip borçla inşaat yapmayi ve insan canina önem vermemeyi namusla para kazanmak sayarsiniz

Kimin nazil kazandigi umrumda değil seçmen kaliten belli olduktan sonra %100 olsan da saddam dan farkin yoktur
  18. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Marmaray'ı 3 kez kullandım gerçekten büyüleyici.. hele o gar girişi ve sergilenen eserler birer sanat eseri. Bir istanbullu olarak gurur duydum. Zaman mesafe endekslerini değiştirdi. Artık örneğin Bostancı'da oturup Yenikapı'da işe gidebilirsiniz. Eskiden 2 saatten uzun sürecek bir yolculuk şimdi 20 dakika bostancıda oturup bostancıda işe gitme süresi demek bu :)
  19. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bazıları bekleyiş içinde olsada sorun yok gibi ..
  20. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    neyi bekliyorlar :)