1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Marmaray'da radyasyon değerleri yüksek!

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 13 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Not: Bu haber isgforum platformunda daha önce Marmaray üzerine yapılan tartışmalar nedeniyle de devam niteliği taşımakta ve önem arz etmektedir.

  Ulaştırma Memur-Sen, TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri arasında gerçekleşen toplantıda Marmaray'daki yüksek radyasyon seviyesi görüşüldü

  [​IMG]

  Ulaştırma Memur Sendikası ve TCDD Genel Müdürlüğü yetkilileri arasında 4.06.2014’te gerçekleşen 1.İdari Kurulu toplantısında görüşülen 63.madde arasında Marmaray’da radyasyon değerinin yüksek bulunmasına ilişkin tespitte yer aldı.

  Personelin radyasyondan korucuyu tedbirlerin arttırılması da gündem olarak değerlendirildi. TCDD Genel Müdürü YardımcısıAhmet Kayış Başkanlığında yapılan toplantıya Sendikayı temsilen Can Cankesen, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Uslu ve TCDD Genel Müdürlüğü Daire Başkanları da katıldı.

  Toplantıda görüşülen 63 madde, ulastirmamemursen.org isimli internet sitesinden yayınlandı. Söz konusu 63 maddenin 14.maddesinde Marmaray’a ilişkin şu tespit dikkat çekti:
  “Marmaray’da en son yapılan radyasyon ölçümlerinin yüksek olması sebebiyle, personeli radyasyondan koruyucu önlemlerin arttırılması…”

  Kaynak: T24.com.tr İnternet Gazetesi


  Kanu ile ilgili haberler:

  1- "marmaray bu hali ile açılırsa felaket olur!"
  2- Marmaray'da ikinci ölüm yaşandı!
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Proaktif ve yerinde bir karar olmuş.Geç kalınmadan, radyasyon ölçüleri ve limitleri ışığında önleyici çalışmaların yapılması kaçınılmazdır..
 3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Proje demek bütünlük demektir. Sadece metronun ve rayların yapılması işin bittiği anlamına gelmez! Yaptıkları büyük açılışların çoğu projeler tamamlanmadan yapıldı. Bugün Marmaray'da hala çalışmalar var, Haliç metro köprüsünde hala çalışmalar var!

  Korkum o ki, 3. havaalanı açılışı da bir seçime denk gelirse-ki öyle olur- pist tamamlanmadan uçak indirirler!
  Ya da 3. köprü tamamlanmadan köprüden araç geçirirler!
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Pist bitmeden uçak sorunsuz iniyorsa ve köprü bitmeden araçlar sorunsuz geçiyorsa burada sorun ne?

  Radyasyon seviyesi yapılan ölçümlerde yüksek çıkmış onlarda önlem almaya karar vermişler. Birilerini eleştireceğiz diye de komik yorumlar yapmamak lazım.
 5. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Pist bitmeden uçak indiriyor, köprü bitmeden araç geçiriyorsun ama komik olan ben oluyorum.
 6. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
 7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  o vakit iş güvenliği ile ilgili hiç bir önlem almadan kazasız belasız projeyi bitiren bir inşaat yöneticisine, helal olsun kardeş çok sağlam iş yaptın adamsın diyelim :)
 8. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Pistin bitmemiş olması iş güvenliği önlemlerinin alınmadığı anlamına gelmez. Bu haber üzülecek bir haber değil aksine sevinilecek bir haber. Tespit edilmiş, demek ki ölçülüyor, takip ediliyor. Bir sistemi kurduğunuzda riskler bir anda ortaya çıkmıyor. bazı riskler zaman içerisinde tespit ediliyor. Bu yüzden belli periyodlar ile ölçüyoruz, değerlendiriyoruz.