1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mart ayi primlerim sistemde gozukmedigi icin adim osym'ye bildirilmemis

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve nautica33 tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. nautica33 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Ilgili yonetmelik geregi basvuru tarihi itibariyle 1500 odenmis prim gunu bulunan c sinifi is guvenligi uzmanlari b sinifina yukselme sinavina girebilirler. Basvuru tarihi olan 3.4.2014 itibariyle 1511 prim gunum olmasina ragmen, genel mudurlugun son itiraz suresi olan 27.3.2014 tarihi itibariyle mart ayi primlerim sistemde gozukmedigi icin adim osym'ye bildirilmemis. Genel mudurlugun bu uygulamasinin ilgili yonetmelige uygun olmadigi icin isg gn. Mudurlugunu dava ediyorum. Konu ile ilgili desteginizi bekliyorum.
 2. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bence dava etmeden önce mart ayı dökümleri ile beraber genel müdürlüğe müracat etmeniz daha sonra adli mercilere başvurmanızı öneririm.
 3. nautica33 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Zaten dava açabilmek için resmi olarak olumsuz yanıt almış olmam gerekiyor. Bunun için dediğiniz gibi sgk hizmet dökümü ile beraber talebimi bildirir dilekçeyi bugün gönderdim; ama öncesinde telefonla görüştüğüm genel müdürlük yetkilisi, itiraz süresinin dolduğunu ve bu noktadan sonra birşey yapılamayacağını söyledi. Yani %99 yanıt olumsuz olacak.
 4. xekeru İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Son başvuru tarihine kadar ki prim gününüz önemli olduğundan ve sizinde o ay için sınırda olmasından kaynaklı sıkıntı var, üzgün olarak söylüyorum ki sonuç pek olumlu olmaz ama tabiki şansınızı deneyin, her işte hayır vardır diyerek kolay gelsin..
 5. nautica33 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Son başvuru tarihi 11 nisan değilmidir? Ben mi yanlış yorumluyorum yönetmeliği acaba.. Yönetmelikte bahsedilen sınav başvurusudur, itiraz başvurusu değil. Yönetmelik çıktıktan sonra yapılan bütün yükselme sınavlarımda sınav başvuru günü itibariyle prim gün sayısını esas aldılar
 6. xekeru İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ben sizin verdiğiniz tarihe göre yorum yaptım :) yükseltme sınavı derdim ıolmadığı için malesef hiç ilgi alanım değil, diyorum ya şansınızı deneyin umarım yararınıza gelişir herşey..
 7. nautica33 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bugün okadar farklı görüş aldım ki çevremdekilerden, artık profosyonel bir görüş bekliyorum. Oyüzden buraya yazdım. Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim