1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen iller hangileri? maske takma zorunluluğu olan iller listesi!

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 16 Haziran 2020 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen iller hangileri? Maske takma zorunluluğu olan iller listesi!
  Corona virüsü salgını nedeniyle yapılması gereken en önemli şeyler arasında sosyal mesafeyi korumak ve maske takılmasının gerektiği oluyor. Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Denizli gibi pek çok ilde maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu bilinirken bu illere 5 yeni il daha eklendi. Covid 19 ile mücadele kapsamında 5 ilde daha maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Bu bağlamda; maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen iller hangileri? İşte maske takma zorunluluğu olan iller listesi! Bakan Koca son dakika duyurdu!

  [​IMG]
  Ülkemizde son zamanlarda vaka artışlarının yaşanması nedeniyle çeşitli önlem ve tedbir kararları alınmaya devam ediliyor. Son olarak belli başlı illerimizde maske takma zorunluluğu varken bunlara 5 yeni il daha eklendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen 5 yeni ili açıkladı. Buna göre; maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen iller hangileri? İşte maske takma zorunluluğu olan iller listesi! İşte son dakika haberinin detayları!

  MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLEN 5 YENİ İL!
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika duyurdu: Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa'da da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

  İşte maske takma zorunluluğu olan iller listesi!

  [​IMG]
  Bakan Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirler başta olmak üzere artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarının, valilerin başkanlığında riske karşı kararlar almayı sürdürdüğünü ve maskenin yaptırımı bulunan bir sosyal sorumluluk olduğunu ifade eden Koca, virüsle maskesiz mücadele edilemeyeceğini vurguladı.

  5 İLDE DAHA MASKESİZ ÇIKMAK YASAK
  Bakan Koca, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa'da da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu. Bununla birlikte 42 ilde (Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa) maskesiz sokağa çıkmak yasaklanmış oldu.

  MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMANIN YASAK OLDUĞU ŞEHİRLER…
  Corona virüs salgınında Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak, Karaman, Diyarbakır ve Bursa, Ardahan'da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

  MASKESİZ DIŞARI ÇIKMANIN CEZASI NE KADAR?
  Maske takma zorunlu olduğu illerde maskesiz olarak dışarı çıkmanın cezası 3 bin 150 liradır.

  İçişleri Bakanlığı'nın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde;

  Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  [​IMG]
  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   30,2 KB
   Görüntüleme:
   2.904