1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Matbaa'da çalışanlar için mesleği öğrenme adına bir kurs ya da eğitim veriliyor mu?

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve ozlem yazka tarafından 15 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ozlem yazka İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    109765
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    meraba.Matbaada çalışanlar için mesleği öğrenme adına bir kurs ya da eğitim veriliyor mu ya da nerden alınıyor bu eğitimler bilginiz var mı ?
  2. ENGİN KONYALIGİL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sağlık Bakanlığı
    Merhaba Özlem hanım;
    Matbaa çalışanları özel iş ve bilgi gerektiren meslek grupları arasında değerlendirilmelidir.İş güvenliği mevzuatında da bu duruma "mesleki bilgi ve eğitimler" denilmektedir. Bu eğitimler halk eğitim merkezlerine başvurular neticesinde ülkemizde verilmektedir.Fakat tanıdığınız bir matbaa öğretmeni varsa ve kendisinin eğitmen veya eğitici eğitimi sertifikası bulunuyorsa bu kişiden de hizmet alabilirsiniz.
    Teşekkürler.
    Y.Müh.Engin KONYALIGİL
    A sınıfı İSG uzmanı
  3. ozlem yazka İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    109765
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hımm şöyle sorayım engin bey matbalar ile daha önce çalışmıs ve ş güvenliği adına yani onların işlerine özel bir eğitim veren çalışma arkadaşımız var mı?halk eğitimden mesleki eğitim belgesi alındığını biliyorum evet.
  4. ENGİN KONYALIGİL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sağlık Bakanlığı
    Yeniden merhaba;
    Matbaa sektöründeki tehlike ve riskleri iyi bilen bir arkadaşım yok maalesef ama makina mühendisi altyapısı olan bir uzman arkadaşımız altından rahatlıkla kalkar diye düşünüyorum.
    Bu arada işinize bu denli disiplinle yaklaştıginizdan dolayi tebrik ediyorum.
    Saygılarımla.
  5. Çıraklık Eğitim Merkezlerine müracaat ediniz. Size yardımcı olacaklardır. Matbaacılıktada meslek farklı kollara ayrılıyor. Size en uygun olanı belirleyip kurs veya sınavla belgelendirme yoluna gideceklerdir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Ocak 2015 ---
    http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/foet/foet.html
  6. ozlem yazka İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    109765
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tesekkür ederim.