1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mayıs-2012' de Her Gün En Az İki İşçi Öldü

Konusu 'Anketler,İstatistik ve Araştırmalar' forumundadır ve bayramali tarafından 4 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. bayramali İSGforum Üyesi

  Mayısta Her Gün En Az İki İşçi Öldü
  Mayıs ayında en az 69 işçi hayatını kaybetti. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'ne göre en güvenli ulaşım yolu olan demiryollarında da artık iş cinayetleri görülmeye başlandı.
  İstanbu - BİA Haber Merkezi
  04 Haziran 2012, Pazartesi
  [​IMG]
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin yazılı, görsel ve dijital basından tespit edebildiği kadarıyla mayıs ayında en az 69 işçi hayatını kaybetti.
  Meclis'e göre, bina ve yol inşaatlarında 15'i yüksekten düşme nedeniyle toplam 22 işçi hayatını kaybetti. Enerji sektöründe ise 11 işçi öldü.
  "Hidroelektrik santrallerinde meydana gelen göçükler, boğulmalar ve elektrik direklerinde çarpılan işçiler enerji sektörünün işçilerin canıyla büyüdüğünü bir kez daha gözler önüne serdi."
  Havaların ısınmasıyla birlikte çoğunluğunu Kürt köylülerinin oluşturduğu 6 mevsimlik tarım işçisi öldü.
  "Kapalı kasa kamyonet veya traktörlerle ölüm yoluna çıkıp yollara savrulan veya yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybeden işçiler önümüzdeki günlerde hızla yaşanacak mevsimlik tarım işçisi ölümlerinin öncü sarsıntılarıydı."
  * Diyarbakır ve İstanbul'da 8'er işçi; İzmir'de 7 işçi; Giresun'da 4 işçi; Adana, Gaziantep, Kayseri, Mersin ve Sivas'ta ise 3'er işçi hayatlarını kaybetti.
  * Giresun Dereli'de yapımı süren "Suta" isimli HES inşaatında kalıp dökme işlemi yapılırken kalıpların patlaması sonucu dört işçi olay yerinde hayatını kaybetti. Ölen işçilerden Eren Erdem 16 yaşındaydı ve sigortasız çalışıyordu.
  * Diyarbakır Akbaş Köyü İlköğretim Okulu'nda eğitim veren dört öğretmen okul çıkışı eve dönüş yolunda geçirdikleri kaza sonucu hayatlarını kaybetti.
  * 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda ise aramızdan ayrılan 26 yaşında genç bir sinema emekçisi Selin Erdem, set emekçilerinin güvencesizliğinin somut bir göstergesiydi...
  "Demiryolu ölüm yolu olmasın"
  Demiryollarında 2012'nin ilk beş ayında dört işçi öldü.
  9 Mayıs'ta buraj çalışması yapan İbrahim Tozluk, Eskişehir- Hasanbey mevkiinde konvansiyonel tren hattı ile hızlı tren hattı arasında yaralı bulunarak hastaneye kaldırılmış ancak yolda yaşamını yitirdi.
  "Tren kazaları ve iş cinayetleri dünyanın en güvenli ulaşım ağı olan demiryollarında da kader olarak görülmeye başlandı. Başta Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarı olmak üzere Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD yönetimine bu cinayetlerin durması için 'demiryollarındaki, az adamla çok iş, yeniden yapılandırma adı altına tasfiye ve taşeronlaştırma uygulamalarına' son vermeye çağırıyoruz.Demiryolu ölüm yolu olmasın."
  Bu yıl Ocak'ta 62, Şubat'ta 42, Mart'ta 59, Nisan'da 87 işçi ölmüştü. (NV)
 2. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
  Bunlar tespit edilenler ya yansımayanlar ne olacak. Bakın birde 16 yaşında ve sigortasız işçi var. Peki bu firmaya yaptırım ne olmalı ?
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  16 yaşında mesleki tecrübe yok iş güvenliği yeterliliği yok ama inanın 16 yaşında tekniker olmuş iş hayatına atılmış ama sigorta hususunda sıkıntısı olan bir çok kişi bilirim..bilinçliler ama işverenler kafa hep aynı hep bana hep bana dünya onlar için yaratılmıştır sanki....