1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mayıs 2013 sınavı

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Erdem Ağgöç tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    sınavda sadece 4857 çıkıcak. Ekimdeki sınavda 76 doğru yaptım, çok kolay bir sınavdı, kasmaya gerek yok asıl iş tüzük ve yönetmelikte. 6331'in neyi var ki ? Keşke sadece 4857 ve 6331 den gelse. Bu bilgiyide benim eğitim aldığım kurum bakanlığa sormuştu.
  2. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de böyle diye biliyorum ama soracağım... ekim sınavdan 84 aldım, mayıstaki sınavın da aynı kolaylıkta olacağını düşünüyorum...
  3. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben de böyle diye biliyorum ama soracağım... ekim sınavdan 84 aldım, mayıstaki sınavın da aynı kolaylıkta olacağını düşünüyorum...
  4. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İnşallah ama ben 6331 den de çıkacağını düşünüyorum. Çünkü sadece sınav odaklı bakmamak lazım.
  5. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Mesleki açıdan iki kanunda çok önemli sonuçta o kanuna ve yönetmeliklere göre işimizi yapacağız ama şöylede bir durum sınav sistemi ağırlıklı bir ülkede yaşadığımız için insan ister istemez sorumlu olunacak yerlere öncelik vermek istiyor. Sınavı veremezsek bir önemi kalmıyor çünkü sertifikayı almadan uzmanlık yapamayız.

İşi şansa bırakmadan hepsine çalışmalıyız sonuçta hem sınav için hemde mesleki açıdan büyük önem taşıyor.
  6. Serpil Gürbüz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19960
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Dünkü 6331 ile ilgili gazeteci arkadaşım aracılığıyla Çalışma Bakanlığındaki tanıdığa sordurdum. O tanıdık kesinlikle 6331 den sorumlu olduğumuzu bildirmiş. Tüm arkadaşlara duyurulur...
  7. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bu dönemde sınava gireceklerin şansına yeni kanun ve yönetmelikler çıktı. Bence işi şansa bırakmamak adına ayrıca yeni yönetmelikler size meslek hayatınızda da gerekeceği için hepsine çalışın. Eski dönemlerde girenlere çok fazla nokta soru sorulmaktayken 21 ekimdeki sınavla beraber artık çok fazla tamamen ezbere dayalı nokta sorular yerine yoruma ve bilgiye dayalı sorular sorulmakta. Her şey bir tarafa, kazanmak için çalışmaktan başka yol yok. Çalışmazsanız, çok ta kolay sorular sorsalar da kazanmazsınız. Bunu 21 Ekimdeki sınavda 89 puan alan bir arkadaşınız olarak söylüyorum.
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    18 MAYIS 2013 olmuş tarih haberiniz olsun
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kesin mi kaynağı nedir..ona göre milleti bilgilendirelim..:)
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav tarihi 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü olarak belirlenmiştir. Sınav; Ankara'da bulunan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda gerçekleştirilecektir.

Henüz eğitim almamış olup, bu sınava katılmak isteyen adayların, yetkili eğitim kurumlarından alacakları Uzaktan eğitim, Yüzyüze eğitim ve Uygulama Eğitimi(Staj) halinde toplam 220 saatlik temel eğitim süreçlerinin, sınav tarihinden en az 45 gün önce tamamlanmış olması gerekmektedir.
    Dolayısıyla; bu süreçten sonraki tarihte eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, ancak Ekim 2013 sınavına katılabileceklerdir.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

Bakanlıktan açıklama göremedim
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    biz ihtimali göz önünde bulundurarark paylaştık,bakanlık gerekli duyuru yapınca netleşir herşey...
  14. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEB sitesine baktım 11-12 Mayıs tarihlerinde AÇIK LİSE sınavı var büyük bir ihtimal 18 MAYIS 2013 doğru
  15. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Talep yoğunluğu yüzünden öne çekerler mi acaba diyordum ama olmadı galiba... :)
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Eğitimler ona göre ayarlanıyor bu sınavı öne çekemezler o yüzden ancak bir sonraki sınav tarihini öne çekerlerse o olabilir !
  17. cetinel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınav tarihi kesinleşti mi acaba? Resmi açıklama göremedim.
  18. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bugün eğitim kurumumla görüştüm, kesinlikle 6331 den soru gelmiyecekmiş, şuan eğitim konularında değişiklik olmamış bizimle aynı konular işleniyormuş, tarih için de henüz açıklama yapılmamış..
  19. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    6331 belki 2014 ekim de gelir o zamana kadar 4857 ve bitmeyen yönetmeliklerden sorumluyuz herhalde. Bu mayıs ve ekimi kolay yaptıktan sonra diğerlerini biraz daha zorlaştırırlar herhalde. Zira herkez leblebi gibi ISG uzmanı yetişiyor diyor. Buna cevabım " lol " leblebi gibi maden müh var, bilgisyarcı,tekstilci vs . var ne oldu yani ? kavramın için mi boşaldı ? Sadece kişisel çaba ve gelişmelerle her zaman olduğu gibi iyi mühendis yada iyi uzman olacaktır. Bunun Leblebilerle alakası yok.
  20. ceyhan27 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar arkadaşlar ,
    Sorum basit olabilir ama birşey kafama takılıyor. 4857 sayılı kanunu tüzüğü var fakat 6331 sayılı kanunun tüzüğü olacak mı veye var mı ??