1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mayıs 2013 sınavı

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Erdem Ağgöç tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    eğitim kurumlarına göre değişeceğini sanmıyorum ama anlatmaya çalışayım dersler senkron ve asenkron olarak yapılıyor. Uzaktan eğitim içindeki vidoları izlemenizi dökümanları okumanızı ve ilk ve son test şeklinde yapmanızı istiyor. bunun için sınırsız internet kullanmak sizin faydanıza olabilir. Yada işi kurnazlığa döküp açıp kapatmanız yeterli olacaktır ama tavsiyem zamanınız varsa hepsine teker teker bakmaktır. Nede olsa bu artık sizin işiniz olacak ve akılda kalıcak bilgiler edineceksiniz. kafanıza takılan bir şey olursa yardımcı olmaya çalışabilirim elimden geldiği kadar.
  2. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkür ederim erdem bey hangi kitaplardan faydalanabilirim neleri okumam gerekiyor
  3. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence örgün eğitimi dikkatli bi şekilde dinleyin ve hocalarınızı şıkıştırmayı ihmal etmeyin ve boş zamanlarınızda bol soru çözmenizi ve mevzuatları okumanızı tavsiye ederim.

Bol şans dilerim...
  4. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    O videoları indirip tekrar seyredebiliyormuyum 8 saat boyunca video izleyip sonunda test mi oluyoruz
  5. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    toplamda 90 saat
  6. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğitim kurumunuz size not verecektir onları okuyun videolar genellike mezuat ağırlıklıdır. Benim izlediklerim öyleydi. Kendiniz mevzuatları okuyup yorumlarsanız eğer bu size hem sınavda hemde meslek hayatında fayda sağlayacaktır diye düşünüyorum.
  7. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    hmm anladım uzaktan eğitim öylesine asıl örgün eğitimdeki notlara çalışacağız dimi
  8. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    her konudan önce ve sonra size test uygulaması yapacaklardır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2013 ---
    Aynen öyle hatta kursunuz daha başlamadıysa özet haline yönetmeliklere bir bakın isterseniz bu size ön bilgi sağlayacak ve konuya yabancı bir şekilde eğitime başlamamış olacaksınız.
  9. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Konu öncesi anlatılmayan bişiyin nasıl bir testini yapacaklar ki
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

uzaktan eğitim ve örgün eğitim aynı konuları kapsıyor
  11. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Sizin o konuyu ne kadar örendiğinizi test etmek için yapılacak ön test ve son test uygulaması.
  12. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Özet halinde ama iyibir özet nerden edinebilirim o tür dökümanları bildiğiniz bi site veya kitap vs varmı Erdem bey
  13. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    forumda var ya
  14. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet var bende gördüm ama yayınlanma tarihi eski bazı yönetmelikleri kapsamaz diye endişelendim
  15. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

mayıs sınavına gireceksen 4857 den sorumlusun

6331 den muafsın
  16. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Siz bu konularda bilgilisiniz ama ben o sayılardan hiç bişiy anlamıyorum :)
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

tek yapman gereken oturmak çalışmak çalışmak okumak okumak
  18. nisaberen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben çalışmak istiyorum ama nerden başlamalıyım ne okumalıyım bi düzene oturtmaya çalışıyorum sistemli bir çalışma yapmak istiyorum o yüzden yardım istedim
  19. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    O zaman bence kursun başlamasını bekle tabi çok ileri bi tarih değilse bu sefer kafan çok karışıcak.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2013 ---
    illa ben şimdiden başlıcam kursu bekleyemem dersen 4857 nolu kanunu madde madde okumaya başlayabilirsin. Kafanda bir şeyler oluşmaya başladığı zamanda tüzük ve yönetmeliklere geçersin.
  20. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    4857 sayılı iş kanununa çalışarak başlayabilirsiniz...