1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mayıs 2013 sınavı

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Erdem Ağgöç tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

daha önce paylaşıldı bu
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Erdem bey maşallah Allah razı olsun paylaşımlarınız ve destekleriniz için yöneticilik yaparım bunca yıl forumda bu kadar yazı yazmadım..yeni yönetici mi aramıza katılacak acaba..:)
  3. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz... Şu önümdeki sınavı bi atlatayım oda olur inşallah ;)
  4. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gözümde büyüyorsun İSG :( nasıl öğrenilecek bunca prosedür ...
  5. Kemal Erdal Çelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Asi Körfez yapı Denetim Hizmetleri Ltd. Şti.
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)
  7. Kemal Erdal Çelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Asi Körfez yapı Denetim Hizmetleri Ltd. Şti.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Şubat 2013 ---
    eski mevzuattan sorumlu olacağız. Bu önemli husus açıklanmıştır. Bilgilerinize sunulur.
  8. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ne yalan söyleyeyim benimde gözümde büyüyor bir kolayı olmalı en azından sınav için :)

Sevgili sınavı geçmiş uzman arkadaşlar bi el atın bizde aranıza katılalım :)
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    iste seninde olur...:)
  10. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İstemek keşke yetse... ;)
  11. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    moral bozmayın arkadaşlar mühendislik düşünce sistemini sindirmiş ve az da olsa bu konu ile profesyonelce ilgilenmişseniz zorlanmadan 70 i geçersiniz...
  12. Zeynep S. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet yaa nasıl yapacağız bilmiyorum :) herkes yönetmelikleri okumalısın diyor, benim kafam karıştı 6331 ile 4857 karman çorman olduk :S
  13. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    En azından o sorun kalktı ortadan sınav için ben yavaştan okumaya başladım ama nasıl akılda kalıcı hale getiricem bilemiyorum. İnşallah iyi bir sonuç elde ederiz de bir an önce uzmanlık yapmaya başlayabiliriz :)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2013 ---
    Moral bozmadan ziyade çalışmak zor geliyor :)
  14. timuçin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bence bir kere okumakta yarar var çıkma ihtimali olabilir dediler bize de...
  15. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bakanlık açıklama yaptığı için sorun olacağını sanmıyorum... Çıkarsada soruların iptal işlemi olur diye düşünüyorum...

Ama mesleki açıdan tabiki okunmalı...
  16. Ayşegül_Gürbüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 ekim sınavı ile sertifikamı aldım. Sınavdan önce eğitim aldığım kurum 6331 den henüz sorumlu olmadığımızı söylemişti. nitekim o şekilde oldu sınav. Mayıs sınavına girecek olan bir arkadaşıma, eğitim aldığı kurum 6331 den bu sınavda da sorumlu olmadıklarını söylemiş. Ama tamamen güvenmemek lazım derim. Karar senin...
  17. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

sınavı yapan kurum yani BAKANLIK açıklama yapmış hala güvenmemek lazım diyorsun ayrıca 6331 ile iş bulacağın ve çalışacağın için zaten mecburen bilmelisin
  18. mehmet şerif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşalar 6331 den kesşnlikle sorumlu değiliz kursa yazı gelmişti bu konu hakknda...
  19. Ayşegül_Gürbüz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    güvenilmemesi gereken benim arkadaşımdan aldığım duyum bakanlığın açıklaması değil :)
  20. Erdem Ağgöç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar konu zaten netlik kazandı bakanlık zaten açıklamasını yaptı resmisitesinde...
    6331'e çalışmanın tek faydası bu saatten sonra o kanuna göre iş yapılacak olması yani artık mesleki açıdan önem kazanıyor...