1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mayıs b sınıfı sınavı

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşlar merhaba,

Mayıs ayında B sınıfı sınavına gireceğim yönetmelik okuyarak çalışmada çok randıman alamıyorum. Yönetmelik okuma harici çalışma yönetimi belirleyen arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum. Birde çözebileceğim soru bankası var mıdır? İstanbul Avrupa yakasında nerede bulabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.
  2. Murat Babayigit İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Eğer yönetmelikler noktasında iyiyseniz soru çözümü tavsiye ederim
  3. _kaanmert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Açıkçası yönetmelik okumadan sınav kazanman bence zor. Çünkü soruların büyük bölümü bilgi sorusu. Yönetmelikleri tamamen oku. yani isg ilgili kanun tüzük yön. tebliğ vsvsvs. sonrasında eline geçen tüm soruları çöz. Zaten yanlışlarını görmek için yine o yönetmelikleri açıp bakacaksın. Güncel hali www.bilgit.com da mevzut. Sürekli değişiklikler olduğu için son güncel hallerini takip etmelisin. Aksi halde çok ciddi yanlış yaparsın. Mesela bir önceki yönetmelikte isg uzmanları çalışma süreleri ile son çıkan çalışma süreleri farklı. Bunun cevabını yönetmelik verir. Son olarak çözebildiğin kadar soru çöz. Karşına eski yönetmeliklerden sorularda çıkacak. Soruların yeni yönetmeliklerle uyuşmadığını göreceksin. Buda aklında kalacak. Hadi başarılar. Bende gireceğim kısmetse
  4. dagkiran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    CETİN İŞ ELEKTRİK A.Ş
    Arkadaşlar 2 sınavdada başarız olan ancak 3 yıldır C gurubunda çalışarak eğitim alarak B gurubu sınava girmeye hak kazananlar nezaman eğitim alıp sınava girecek bilen arkadaşım varmı*
  5. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Eğitim kurumları ile bu kurumlardan eğitim alarak 24 Mayıs 2014 tarihli İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girecek adayların dikkatine
    2014 yılı İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav protokolü Genel Müdürlüğümüz ile Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılmış olup Mayıs dönemi sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde, Aralık dönemi sınavı 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.
    Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş “Eğitim Kurumları” ndan eğitim alarak 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 21 Mart 2014 (teorik eğitim bitiş tarihi son) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. 21 Mart 2014 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

Eğer B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimine henüz katılmadıysanız, bu eğitimi alarak en erken 27 Aralık 2014'te B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girebilirsiniz.