1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mayısta sınava girecekler muhakkak okumalılar (a-b-c herkes)

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve Şuayip Aktaş tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Şuayip Aktaş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  isggm genel md twetterde bi soru paylaştım daha cevap gelmedi bu hususu sınava kadar açıklığa kavuşturmamız gerekiyor
  Merhaba sayın genel müdürüm 2 husus hakkında kafamız karışık.. akademisyen arkadaşlarlada bu konuyu konuştuk . onlarda tam olarak vakıf olabilmiş değiller.. mayısta sınava girecek arkadaşların yanlış yapmaması için bu iki konu açıklığa kavuşturulursa sevinirim ;

  1- Bildirim şartı : yapı işinde 20 kişi veya 30 işgünü geçerse olmalıdır… veya 500 yevmiyeyi bulmuşsa sağlanmalıdır.. mesela 19 kişi 29 iş günü ikiside sağlanmadı ama yevmiye = 551 eder bildirim olmalı.. aynı şartın sağlandığı yerlerde sağlık güv.koordinatörü atanacak..

  Şubat a sınavı b kitabçığı ; 10 çalışan 60 gün çalışmış her ikisi olmalıdır.. doğru cevap koordinatör olacak ancak bildirime gerek yok denilmiş şık değişikliğide yapılmamış hikmeti nedir?  2- Yapı işinde sağlık güvenlik PLANI OLUR ; ancak maden işinde sağlık ve güvenlik DÖKÜMANI olur.. bi metin vermiş a sınıfı b kitapçığı 60.soruda ; verilen metindeki işyeri yapı işi imiş .. burda risk değerlendr de neler dikkate alınır diyor… şimdi efendim burda sağlık güv. Dökümanı önce sayılmaz denilmiş sonra şık değişmiş ve sağlık g üv dökümanıda sayılmalı demiş.. iyide yapıda varmı sağlk güv DÖKÜMANI.. BİZİM BİLDİĞİMİZ YAPIDA : SAĞL GÜV PLANI MADENDE İSE SAĞL GÜV DÖKÜMANI OLUR.. YANİ DÜZELTİLMEKLE HATA EDİLMEMİŞMİ

  AMACI M MAYISTA SINAVA GİRECEKLER EN DOĞRUSUNU YAPSIN.. YOKSA OLAYI SORGULAMAK HADDİMİZE DEĞİL

  SAYGILAR SUNARIM
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Mantıklı sorular ama sınava kadar cevap beklememek lazım.
  Amaç bir şeyleri doğru yapmak değil ki. Cevaplanırsa buradan paylaşırsınız.
 3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  Dikkate alacaklarını sanmıyorum. Ayrıca sınav sonuçlarına ( sorulara itiraz sonuçları açıklandıktan sonra sınav sonuçları açıklanınca) itiraz sürecinde bunlara itiraz edilebilirdi sanırım. Artık çok geç, bunlar kurt olmuş hocam senin bu yazına cevap vermek işine gelmez. Cevap versinler biz de bu sözümüzü geri alalım.