1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Mazgal İşkencesi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve İbrahimAyaz tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. İbrahimAyaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  07135
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Otomotiv
  Mazgal işkencesi

  Aydın'da kaldırımda yürümekte olan bir kadının başına akla hayale gelmedik bir olay geldi. Mazgal deliğine ayağı sıkışan kadın, polis, 112 Acil Servis ve AKS 110 ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Ayağından yaralanan genç kadın kurtarıldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.
  Tren garı istikametinden Kuvayi Milliye meydanına doğru kaldırımda yürümekte olan Hülya K. isimli bayan 1981 sokak kavşağında karşıdan karşıya geçmek isteyen...
  HABERİN DEVAMI
  http://www.bursadabugun.com/haber/mazgal-iskencesi-121384.html
 2. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar, mazgal demirinin aralıkları ne olmalı, bir standardı var mı? Resimde görülen aralıklar için standart koyulmalı mı? Kursta da bir iş kazası anlatılmıştı ama tüzükte bir şey bulamadım, yada doğru kelime ile aratmadım IMG_0989.JPG
 3. İbrahimAyaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  07135
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Otomotiv
  Mazgal parmaklıkları aralıkları max 2 cm olmalıdır.
 4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  özellikle topuklu aakkabı giyen bayanlar üzerinden geçmemelidir(uyarı levhası konabilir)
 5. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İbrahim Bey;
  2 cm mevzuat olarak nerde geçiyor?
 6. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  tüzükte buldum gibi ızgara şeklinde geçiyor,

  Madde 493 - Kuru maddelerin döküm halinde bulunduğu ve alttaki boşaltma ağzından,bu maddelerin mekanik vasıtalar veya el ile alındığı üstü açık siloların üst ağızları,uygun ızgaralarla kapatılacaktır.

  Madde 23 - Birden fazla katlı binalardaki işyerlerinde asansör tertibatı bulunsa da,katlar arasındaki inip çıkmalar,aşağıda yazılı özellikleri bulunan sabit merdivenlerle sağlanacaktır.
  1) Merdivenlerin;ateşe dayanıklı taş,suni taş,tuğla,betonarme,metal veya benzeri yanmaz maddelerden yapılmış olması şarttır.
  Bu Tüzüğün yayımından önce kurulmuş olan işyerlerindeki ahşap merdiven ve sahanlıkları,gerekli güvenlik tedbirlerine aykırı bir durumu bulunmamak şartiyle kullanabilirler. Ancak bunlar,kolayca yanmayan sert veya emprenye edilmiş,güç yanar durumdaki ağaçlardan olacak yahut alt tarafları bağdadi üzerine en az 1,5 santimetre kalınlığında alçı veya amyantla sıvanacak,üstleri de ateşe karşı dayanıklı maddelerle kaplanacaktır.
  2) İşyeri merdivenlerinin mukavemet katsayısı 4 olacak ve metrekarede en az 500 kilogram yük taşıyacaktır.
  3) Delikli veya ızgaralı merdiven ve sahanlıklardaki delikler ve ızgara aralıkları en çok 2 santimetre olacaktır.