1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Meb onayli meslek yeterlilik sertifikasi

Konusu 'Eğitim Duyuruları' forumundadır ve SEMİH YAŞAR YILMAZ tarafından 28 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Değerli Meslektaşlarım;
    Hizmet verdiğiniz tehlikeli ve çok tehlikeli işletmelerdeki çalışanların MESLEKİ EĞİTİM VE SERTİFİKASYONLARI ile ilgili 0532 349 01 17 den veya isgcozumleri@outlook.com adresinden ulaşabilirseniz bu konuda yardımcı olabiliriz. Ayrıca HİJYEN EĞİTİMİ VE SERTİFİKASYONU ile ilgilide her türlü soru ve taleplerinizi iletebilirsiniz.
    Teşekkür eder, Kazasız Çalışmalar dilerim.
  2. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu eğitimleri MEB bağlı Meslek Eğitim Merkezleri vermekte diye biliyorum. Siz bu eğitimleri nası veriyorsunuz şahsi olarak.
  3. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şahsi olarak verdiğim sadece HİJYEN ve TEMEL İSG EĞİTİM var Osman Bey bunun dışındakiler meslek sınıfına göre hocalarımız tarafından veriliyor. Ve şahsen verilen bir sertifika olayı yoktur. Teşekkrüler
  4. Osman Ç. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ozaman direkt olarak Meslek Eğitim merkezleri ile iletişime geçmek daha mantıklı.
  5. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MESLEKİ EĞİTİM KURSLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR. 6331 SAYILI YASA GEREĞİ ÇALIŞANLARIN ALMA ZORUNLULUGU OLAN MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ DETAYLI BİLGİ İÇİN 0532 349 01 17 DEN VEYA isgcozumleri@outlook.com DAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Ekli Dosyalar:

6. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Ekli Dosyalar:

7. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    reklammmmmmmmm :cool: hayırlı olsun ;)
  9. asumann İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Semih Bey merhaba liman calişanlari için tanimlanmis mesleki egitimler veriyor musunuz
    Teşekkürler
  10. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mesleki Eğitimler ;
    Mesleki Eğitim Merkezi tarafından verilmektedir. Eğitimler 40 saat olup 24 saatlik kısmı İSG Uzmanı tarafından 16 saatlik kısmı ise Mesleki eğitim merkezi tarafından verilmektedir.
    Vermiş olduğunuz eğitimin geçerliliğini belirtebilir misiniz. Kimseyi yanlış bilgilendirmemek açısından bunu paylaşırsanız seviniriz.
  11. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    sizi akredite eden kurum neresidir?
  12. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İstanbul için çalışma organizsayonu yapmaktayız. Şahsen veya dernek olarak kendi bastığımız bir sertifika bulunmamaktadır. Milli eğitim kurumunun belgesidir ve barkodludur.
  13. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Milli eğitim kurumu ne demek? MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş Özel Mesleki Eğitim kurumu belgesi mi demek istiyorsunuz?
    Verilen Belgenin MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün E-Yaygın otomasyon sisteminin 20 haneli belge numarasını taşıması gerekmektedir.

Ekli Dosyalar:

14. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için tekrar açıklamak istiyorum. Sertifikalar hiçbir özel kuruluş veya kurumdan değil hangi halk eğitimle organize edildiyse orası tarafından verilmektedir. Özel eğitim kurumu aracılığıyla verilen hiçbir eğitim veya sertifika yoktur. Bunlar e- yaygın sistemi üzerinden barkod numarası ile sorgulanabilir.
  15. SEMİH YAŞAR YILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86732
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Asuman hanım 0532 349 01 17 den ulaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Bu sektörle ilgili modüller var ama ne iş yaptıklarını tam anlamıyla mutabık kalınması gerekiyor.
  16. savasuzun İSGforum Üyesi

semih bey merhabalar;

semih bey eğitim aldırmak aslında kolay lakin sertifikaların bizlere ulaşması konusu çok sıkıntılı oluyor. Sıkıntıdan kastım ya ulaşmıyor yada baya geç geliyor diyebilirim. Geçici olarak verdikleri belgelerde 45 gün gecerli dedikleri halde 6 gelmedikleri oluyor hatta hala bekleniyor.

Şimdi diyeceksiniz bu anlattıklarınız nedir diye? ben firmalarımı mesleki eğitimleri olarak size yönlendirsem yine aynı şekilde bu sorunlar karşıma çıkar mı?
    bir muhattap olarak karşıma birime çıkar mı diyecektim..

Cevaplarınızı beklerim

iyi günler...

Mail adresim: savasuzun34@hotmail.com
  17. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge

45 GÜN geçerlidir diye birşey yok kesinlikle bunlar başka fırmalara para kaptırmamak için uydurulmuş şeyler

Kesinlikle ve kesinlikle mesleki eğitimi almamış kişileri çalıştırılması yasak ve başına gelebilecek herhengibir olayda ne 45 gun geçerlidir belgesi sizi kurtara bilir nede kursa kayıt edildiğine dair belge
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2015 ---
    LİMANLAR KANUNU na bakın derim mesleki eğitim belgesi haricinde ayrıca belgeler istenir.
  18. savasuzun İSGforum Üyesi

Turgut bey eğitim aldırdığımız yetmez mi? yani belgenin gelmesi için de 25 gün gibi bekliyoruz. bu arada kaza olursa belgesiz mi diyeceğiz. Bu 45 gün dediğiniz gibi geçerlidir diye olduğunu düşünmüyorum ama böyle bir durumda kaldığımız için öğrenmek istedim..

Cevaplamanız dan dolayı teşekkürler...
  19. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba bir şey sormak istiyorum.mesleki eğitim aldıracağım ama çalışanların çoğunun diplomaları ya kayıp yada yok.yada köy okulunu bitirmiş köydeki okul kapalı.ne yapacağım bana bu konuda yol gösterir misiniz. diplomasız da eğitim aldıramıyorum.
  20. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    SAVAS UZUN ARKADASIM SADECE ŞÖYLE BİR ÖRNEKLEME YAPACAĞIM TIP OKUYAN BİRİ AMELİYAT YAPABİLİRMİ YADA TIP OKUMUŞ BİTİRMİŞ AMA DİPLOMASINI HENÜZ ALAMAMIŞ YİNEDE AMALİYAT YAPABİLİR Mİ?

YADA EHLİYET KURSUNA GİTTİN BÜTÜN SINAVLARI GEÇİTİN DİREKSİYON SINAVIDA DAHİL AMA CEBİNDE EHLİYETİN YOK ARABA KULLANABİLİR Mİ KULLANIR AMA POLİS DURDURANA KADAR YADA TRAFİK KAZASI YAPANA KADAR

YÖNETMELİK AÇIK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ OLMADAN ÇALIŞTIRAMAZ BUNUN ÜSTÜNE NE YORUM YAPILABİLİR NEDE BAŞKA BİR ŞEY
    DİPLOMALAR VE EĞİTİM KAYITLARI KAYBOLMAZ EĞER KÖY OKULU KAPANDIYSA YADA UZAKDAYSA MEMLEKETİ VEKALET VERİP DİPLOMA BAŞVURUSU İÇİN MEMELEKETTEN BİRİSİ ALABİLİR
    EĞER OKUL KAPANMIŞ İSE BAĞLI BULUNDUĞU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE DİLEKÇE İLE BAŞVURMANIZ GEREKİYOR
    BİR KONUDA EĞER BUNLARDAN BİRİ İŞİNİZİ GÖRMEZ İSE GÖRMİYECEĞİNİ ZANNETMİYORUM 1 AY SÜRE İÇERİSİNDE HALK EĞİTİM MERKEZİNE GİDECEK EN AZINDAN OKUR YAZARLIK BELGESİ ALACAK

OKUR YAZARLIK BELGESİ MESLEKİ EĞİTİM BELGESİ İÇİN KABUL EDİLMEKTE