1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Meditek pkd2 patlamadan koruma dokümanı hazırlama yazılımı

Konusu 'İnternet,Yazılım ve Teknoloji' forumundadır ve Abidin Özler tarafından 20 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Abidin Özler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  63771
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Meditek Yazılım
  Meditek PKD (Patlamadan Korunma Dokümanı) Editörü 2, sektördeki profesyonellerin pkd hazırlama süreçlerini kısaltan, TS-EN 60079-10-1:2015 ve TS-EN 60079-10-2:2015 standartlarına uygun tek yazılım çözümüdür.
  [​IMG]
  PKD Editörü Nedir?

  PKD (Patlamadan Korunma Dokümanı) Editörü 2, patlamadan korunma dokümanı hazırlamanızda size yol gösterecek, hesaplamalarınızı hızlandıracak ve yazdırma listelerinizi otomatik olarak düzenleyecek bir uygulamadır, TS-EN 60079-10-1:2015 standartları doğrultusunda sıvı ve gazların oluşturduğu parlayıcı-patlayıcı atmosferin tehlike sınıflandırılma hesaplamalarını otomatik olarak yapar. PKD Editörü size dokümantasyon, hesaplama ve tehlike bölge çizimlerini de kapsayan tam bir paket çözüm sunar. İçerisinde barındırdığı tehlikeli madde kütüphanesinde, parlayıcı ve patlayıcı maddelerin fiziksel ve kimyasal özellikleri hazır bulunur. İşyeri bölümleri bazında hesaplamalar yapılır ve dokümante edilir. Hesaplamalar sonucunda tehlike bölge sınıfları ve sınırları belirlenir.
  İçerisinde akaryakıt istasyonları patlamadan korunma dokümanı örneği, toz boya, yaş boya kabini ve tabancası ile yapılan işler gibi örnekleriyle kolaylıkla işletmelere özel patlamadan korunma dokümanı hazırlayabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için http://meditekyazilim.net/programlar/meditekpkd/urun.aspx

  Yazılım videosu https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=aoLyJzpW2y0