1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Memleketimden iş güvenliği manzaraları

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 26 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Borçka Spor Salonunun ısıtma sitemlerinde bakım ve parça değişimi çalışmalarına başlanıldı.
  İşçiler, çalışmalara iskele kurarak başladı ve iskele yaklaşık tavana kadar yükseldi. Bu sırada çalışanların kask ve düşmeyi engelleyen bağlantı ipi gibi iş güvenliği önlemine sahip olmaması dikkat çekti. İşçiler Anadolu Radyant adlı şirkete bağlı olarak asgari ücretle çalışıyorlar. 2 yıldır bu işleri yapan Ekrem Erdem adlı işçiye bu durumu sorduğumuzda ise enteresan bir şekilde “Burası o kadar da yüksek değil daha yüksek yerlerde de çalıştım.” dedi.

  Maalesef ki ülkemiz işçi ölümlerinde, yani daha açık söylemek gerekirse iş cinayetlerinde son 10 yılda rakamları ikiye katlayarak Avrupa’da birinci, dünyada ise üçüncü sıraya oturmuş durumda. Bu görüntüler ise buna rağmen bu koşulların düzeltilmesi için bir şeyler yapılmadığının bir göstergesi. Öte yandan spor salonunu ziyareti esnasında bu çalışmaları da inceleyen Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcılığından istifa edip AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Kocatepe’nin de işçilerin can güvenliğinin olmadığı ortamlarda çalışmasına tepki gösteremesi ise dikkat çekti.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak: 08 Haber / Artvin

  Bir Artvinli olarak üzüldüm ama şaşırmadım. Ancak Artvinli gazeteci arkadaşların bu konuyu haberleştirmeleri beni mutlu etti.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Benide..habercilik anlayışı gay gay goy goy olmamalı..bilgi ve bilinçlendirmelide..bıktık yıllardır kim kime atladı zıpladı vs. haberleri dinlemekten ve izlemekten…paylaşım manidar ve farkındalık oluşturacak bir paylaşım olma özelliği nedeniyle..teşekkür ederim.Altın kurdelayıda takalım dedik..:)

  gold-badge-with-red-ribbon_small.jpg