1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Memur (kamu personeli) olan uzman arkadaşlar....

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Eray ÖZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118415
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.
    Sizin öğretmenlik unvanı kullandığınız yerde benim kullanmam doğru olmuyor.Sanırım öğrencilere iç tetkik yapıyor veya yaptırıyorsunuz.
  2. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    hadi git işine adamın sabrını zorlama....gereksiz forum üyesi seni..
  3. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    Ben yine de Eray Bey diyeyim. Memur değilseniz, bilmediğiniz konuda gereksiz yorumlar ve ciddiyetten uzak tutumlar sergilemeyin.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 13 Kasım 2013 ---
    Bu arada "siz kaşınıyorsunuz" demek ne demek terbiyesizliğe gerek yok.
  4. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Bu forumda herkes arkadaş,kardeş seviyesindedir.ben herkesi öyle görüyorum.forum yöneticileri arkadaşlarımızda özveride bulunup bütün bilgi,belge ve tecrübe paylaşımlarını aktarııyorlar.keza bütün arkadaşlar da öyle..
    ama sen Eray kendini beğenmiş ve küçümser bir tavırla böyle seni ilgilendirmeyen yorumlar yazmamalısın...
  5. Eray ÖZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118415
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Tic. A.Ş.

İsminizi göremediğim için yazamayacağım ama lütfen sadece benim yazdığım cümlelerde terbiyesizlik aramayın. Bana yazılan cevaplara da bakarak objektif olun lütfen. Memurluğun ne olduğunu da çok iyi bilirim bu arada babam 25 yıldır kamuda önemli görevler yapmış bir mühendistir. Bu arada yanlış anlamayın size böyle bir hak verilirse özel sektörde çalışmanızı isterim iyi olan işi alır.Sadece benim sektörel gözlemim şudur; bu işi öyle başka işlerin yanında yapılacak bir iş gibi görüp biraz daha fazla para kazanalım bakış açısı uzmanlık kalitesini düşürmektedir.
  6. tümer beşoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir memur adayı olarak destekliyorum.
  7. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    haklısın biz kardeş olmuyoruz.sen 25 yaşında ben 45 yaşında 23 yıllık öğretmenim.20 yaşında oğlum var...sana ne demem gerekir sen bil..senin yaşın kadar mesleğim hayat tecrübem var.daha dün mezun olupta burada bilgiçlik taslama..bilgin varsa paylaş,yol göster...o zaman kabul görürsün ortamda.yoksa böyle itilirsin yeğen..
  8. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    Bakın ne güzel bu şekilde konuşursanız insanlarla anlaşmanız daha kolay olur. Ben kamudan önce özelde çalışıyordum çok şükür ikisini de tattık. Her insan da verilen bir hakkı kullanmak veya daha fazlasını istemekte serbesttir. Örneğin bir öğretmenin veya teknik sınıf mezunu bir şahsın iş güvenliği uzmanlığı yapması gibi. Bu çok doğaldır. Sizlere iyi akşamlar tavsiyem gereksiz muhabbetlerle vakit harcamayalım. Hepimizin eminim yapması gereken farklı pek çok işi gücü vardır. İyi akşamlar.
  9. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    devlet kamuda olsun özelde olsun bazı kriterlere göre bu sertifikayı insanlara veriyor, insanlarda doğal olarak harcadıkları emeğin karşılığını almak istiyorlar. alakasız ve yanlış yorumlarla insanların hak arayışını karalamaya çalışmak kimsenin haddine değildir. her insan kendisini maddi ve manevi olarak geliştirmek ister dolayısıyla kamuda görev yapıyor diye insanların haklarını ve hak arayışlarını kısıtlayamaz ve eleştiremezsiniz. yeni mezunlar ya da özel sektörde 1-2 yıl çalışanlar kendilerini dünyanın merkezinde sanıp kamuda görev yapanlarla ilgili saçma sapan yorum yapmasınlar.
  10. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    Eray uzmanlık kalitesinin düşeceğinden hareketle konuya yorumlar yapmış lakin insanlığının kalitesini düşürmüş.
  11. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    bence de dilekçeler yazılıp paylaşılmalı ve herkes göndermeli
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    şimdi düşünün kamu personeline bu sertifikayı vereceksiniz, (işe yaramayacaksa verme kardeşim o zaman) kamu kurumlarında 2016 temmuz'a erteleyip çalışma imkanını 3 yıl kapatacaksınız. bir de memur olduğun için dışarıda da yapamazsın diyeceksiniz, adama sormazlar mı sen benle dalga mı geçiyorsun niye beni uğraştırdın diye?

talebi destekliyorum fakat bu konu dilekçe ile çözülemeyecek bir konu.
  13. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    belediyeye sözleşmeli olarak girdim suanda kadroya geçtim kadroluyum normalde mühendisim fakat kendi mühendisliği yapmak için değilde iş güvenliği uzmanı olarak alındım maaşımı mühendisten alıyorum yalnız bir türlü hiçbirşey yaptıramıyorum insan kaynakları bölümünde bir masaya oturtturdular müdür devamlı mesgül zaten kimseden birşey istenmıyor risk analizlerini oturduğum odadan başlamıştım belediyeye denetime gelen baş denetçiye risk analizlerini yaptırcaklarmış bende acil durum planı hazırlıyorum fakat acil durum ekipleri vs. hiçbir kişii için seçim yapılmadığı için tamamlayıp çıktı alamıyorum.Görevlendirilmem bile yapılmadı isg katipte çok tehlikeli gözüküyor belediyemiz dilekçe verilip düzeltilcek çünkü çoğu müdürlüğümüz az tehlikeli olarak gözüküyor nace kodlarına göre tabi çok tehlikeli müdürlüklerde var ben görevlendirmem olmadığı için herhangi bir iş kazası durumunda sorumluluğa sahip değilim dimi?Tedbir ve öneri defterine görevlendirilmem yapılmadı vs. herşeyi yazıyım mı? imza atmamda gerekirmi kabul olurmu bana sıkıntı yaratırmı?tecrübelilerden bilgi istiyorum 5ayda çok sıkıldım cidden memurum diye dişimi sıkıyorum fakat işlerin yapılmasını istiyorum görevimi layıkıyla yapmak ve yapılmasını sağlamak istiyorum.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Kasım 2013 ---
    kamuda 2016 da zorunluluk gelince iş güvenliği için görevli memurlara ek ücret ödenecektir ama burası türkiye belli de olmaz bildiğim kadarıyla çalışılan saate göre 1bın tl ye göre ek ucret ödenecektı diye hatırlıyorum.
  14. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

bir çözümünü bulalım

en fazla ayda 80 saate kadar memur katsayısı 200 gösterge ek ücret ödenir (şu an için 1196 tl)
  15. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ilk defa duyuyorum belgenin geçerliliğini kaybedeceğini.peki süresi bellimi?
  16. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    sertifikalar 5 sene geçerlidir sonra yenileme eğitimine girmeniz lazım 30 saatlik mesela bir memur 2012 yılında aldıysa 2017 yılında yenileme eğitimi almalı kamu da 2016 temmuzdan önce görevlendirmiyor o zamana kadar da sizinle birlikte alan arkadaşlar belki B belki de A sınıfı olacaklar siz hala C olarak kalacaksınız belki belki belki..................
  17. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    peki belgeyi hiç kullanmadığımızda gecerliliğini ne zaman kaybediyor
  18. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    kullan ya da kullanma şöyle örnek vereyim

ben
    07.06.2012 tarihli belgeye sahibim
    07.06.2017 tarihinde geçerliliği biter.

Ama ben o tarih itibari yada sonrasında 30 saatlik yenileme eğitimi almazsam geçersiz kalır
  19. Süleyman Güneş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    34575
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    evet bende 5 yıldan sonra 30 saatlik eğitimden sonra yenilme yapılacaını biliyordum.forumda arkadaşın biri hiç kullanmadığınızda belge gecerliliğini kaybedecek diye paylaşımda bulunmuştu.
    teşekkür ederim
  20. ercan yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Kalibra-İnternational
    kamu personelı uzmanlar demısız baslıkta ama bugun tercıh kılavuzuna goz atan olduysa devlete topu topu 2 tane c sınıfı uzman alıyorlar kamunun uzmana hıc ıhtıyacı olmayacak bellı ...