1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Memur (kamu personeli) olan uzman arkadaşlar....

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Ergül Çatalbaş tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    DEVLET ÇÜNKÜ İHALE İLE OSGB LERDEN HİZMET ALIMI YAPACAK
  2. ihaleyi alabilmek için düşük fiyat verilecek,kazanamıyoruz ki maaşı nasıl ödeyelim denecek...Dolayısla İSG uzmanları kölelik sistemiyle çalışacak...Bravo vallahi çözüme bak
  3. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    kamu önce içinden olan uzmanları görevlendirecek,sonra dışarıdan hizmet alabilecek yada...kamudaki uzmanlar yetmez merak etmeyin.yeter ki 2016 gelsin..
  4. Aygün Bentürker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11423
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu hangi yönetmelikte geçiyordu ?
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    kurumlar ilk etapta varsa kendi personelini görevlendirmek durumunda. 2016'ya kadar köprünün altından çok sular akacak gibi geliyor.
  6. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    Yenileme eğitimleri

MADDE 27 – (1) İş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur.

(2) Yenileme eğitim programlarının süresi iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personeli belgesi sahibi olanlar için 30 saatten az olamaz. Bu programlar, yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Genel Müdürlükçe belirlenir.

(3) (C) sınıfı belge sahiplerinin (B) sınıfı, (B) sınıfı belge sahiplerinin ise (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programına katılmış olmaları durumunda, alınan bu eğitimler kişinin mevcut belgesiyle ilgili yenileme eğitiminden sayılır.
  7. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesajları okudum da gerçekten yeryüzünde dertsiz sıkıntısız insan olmadığını bir kere daha anladım. :) Herkesin bir derdi var...
  8. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    bir sistemin kurulması oturması zaman alır...bu zaman ülkemizde biraz daha uzun oluyor malesef..sınavı atlatalım.memurlar olarak dilekçe hazırlarız hakkımızı ararız.madem bu hak verildi bizde bu hakkı elde ettik.nimeti külfeti ne ise görmek istiyoruz...ama önce sınav..şimdi A olma zamanı...
  9. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    kpss ile öyledir.zaten devletin içinde birçok uzman var.kurumların çoğu proaktif davranarak ücretini kendi verip mühendisleri kursa gönderip belge aldırdılar.. kurumlarda resmi görevlendirmeler ile isg uygulanıyor.ücret alamıyorlar sadece
  10. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    siz yazdıktan sonra baktım tekrar klavuza onlarda biri mimar biri fizikçi bölüm üzerinden alım yapıyor c belgesi istiyor yanında
  11. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    kamu kurumuma dilekçe vermiştim görevlendirilmemim yapılması için.Kurum müdürlüğünden aradılar gittim.Teknik Öğretmen misin?diye sordular.Ösym den aldığımız'' teknik öğretmen'' belgemi istediler.bende verdim. bakalım nolcekk.kimse ne olduğunu bilmiyor kurumlardaa.nasıl görevlendirme yapılacağını da...
  12. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    devlette işe başlarken diploma esastır sertifika esas değildir ek özelliktir
  13. serakent İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    aman arkadaşlar c sınıfında değerlendirilemedikki kaldıki A sınıfı alamak çok saçma olur çünkü kamuda herikisinide değerlendirmek ancak 2016 da, yanı özeldede çalışamazsınız yanı boşuna sınav stresi boşuna arkadaşlar, 2016 ya kadarda kanunlar değişir o zaman da 2020 denir belgenin geçerliliği dolar yanı boşuna masraf yaptık ve de kafa patlattık bu konuda, Ayrıca A sınıfı aldığımızda daha ağır işler olacak hamallık yani.
  14. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    Fırsat varken A alınır.gün gelir devran döner herşey değişir güzelleşir bizim için..bu ülke de asloalan Belge dir.önce belgeni alıp kenara koyacaksın.bakarsın memur uzmanlarda özel de çalışabilir.şikayetlerimiz bu yönde olacak zaten...
  15. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kamu personelinin kamuya ait işler dışında uzmanlık yapmasının, iş almasının mümkünü yok. Bu zaten bir defa 657 sayılı kanuna aykırı...
  16. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    elbette biliyoruz.ama okullarda bile memur olmayan profesyonel müdürler atanacak ken bir memurda dışarıda iş yapabilir elbette.ama şartlar olgunlaştıkça.memura siyaset yolu da açıldı,kıyafet serbestisi da geldi.herşey hızlı değişiyor...bekleyip göreceğiz...hayırlısı olsun yeter ki..
  17. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    istedikleri zaman kanunu 1 gecede değiştirebiliyorlar.
  18. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Orası öyle tabi, ama bu konuda yapacakları değişiklik hiçbir amaca hizmet etmeyecektir. Kamuda tam zamanlı çalışan bir kişinin özel sektörde ne uzmanlık ne de hekimlik yapabilmesi bence etkin olarak mümkün olamaz. Kamuda uzman varsa kamuya ait işletmeler, fabrikalar, maden ocakları, kamu hastane ve okulları, hizmet binaları vs. ye kamudaki uzmanların bakması gerekli, bunun ötesindeki düzenlemelerin hepsi saçma olacaktır.
  19. ld7626 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    KAMU
    şu ana kadar yaptıkları da çok mantıklı değil zaten. örneğin özel işletmelerde zorunluluk başlamasına rağmen kamuda başlamamsı gibi. o yüzden ben herşeyin olabileceğini düşünüyorum. hakkımızda hayırlısı diyelim.
  20. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

işyeri hekimleri tam gün yasasındaki istisnai madde nedeniyle özelde çalışabiliyor 57 saat/ay
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Kasım 2013 ---
    benim çalıştığım yer 650 kişiden oluşuyor ve çok tehlikeli sınıfta onun için benim A olmam lazım