1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Memurlar iş güvenliği uzmanlığı belgesini boşuna mı aldı?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  30 Haziran 2012 tarihinde yayımlanan 6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve akabinde yayımlanan yönetmeliklerle 21. yüz yılda dünyada ilk sıralarda olduğumuz iş kazalarının önüne geçilmesi amaçlanmış ve Bakanlık düzeyinde kanunla ilgili son bir yılda kamuoyu oluşturularak yükümlülükleri anlatılmaya çalışılmıştır.

  Bahsi geçen kanunla birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sektörde işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı profesyonellerinin çok az sayıda olması ve yeni bir iş imkanı olarak algılanması nedeniyle açılan kurslar ve sınavlara doğal olarak yoğun bir talep olmuştur.

  Şimdi ise torba kanunla bu kadar insanın emeği bir çırpıda silinecektir.

  Malum kamuda 2016 temmuz'a erteleniyor. Özel sektöre uyguladığını neden kamuya uygulamıyorsun? Özel sektöre örnek olması gereken kamuyu neden 3 sene sonraya atıyorsun?

  Soruyorum size bu belgeyi alan kamu personeli bu belgeyi nerede kullanacak? Nasıl sınıf yükseltecek?

  Bu kadar insanı gaza getirip son 1 yılda bu işten kazanç sağlayanlar kimlerdir?


  Birisi bunların cevabını versin.