1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Merhaba Arkadaşlar

Konusu 'Tanışma Odası' forumundadır ve alibzdgn tarafından 30 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İSG UZMANI & KAMU
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben hali hazırda C sınıfı iş güvenliği kursuna gidiyorum ve uzman adayıyım. Sizlere bir sorum olacaktı :
    Şu an da yeni çıkan yasa ile kamu kuruluşlarınında isg uzmanı bulundurmak zorunda olduğunu duydum fakat "hangi kurum ne kadar uzman alacak ve ne zaman almaya başlayacak?" sorumun cevabını bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
  2. efecan İSGforum Üyesi

Kapsam ve istisnalar
    MADDE 2 (1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.

İşyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanları
    (7) Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir. Bu şekilde görevlendirilecek personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Buödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeye ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz.
    (8) Kamu sağlık hizmetlerinde tam süreli çalışmaya ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, işyeri hekimlerinin ve diğer sağlık personelinin işyeri sağlık ve güvenlik birimi ile ortak sağlık ve güvenlik birimlerinde görevlendirilmelerinde ve hizmet verilen işyerlerinde çalışanlarla sınırlı olmak üzere görevlerini yerine getirmelerinde, diğer kanunların kısıtlayıcı hükümleri uygulanmaz.
  3. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.. yani bir kaç kamu kuruluşu dışında bütün kurumlar isg uzmanı alacak anladığım kadarıyla. Peki bunu nasıl karşılayacaklar ? piyasada o kadar uzman yok (bildiğim kadarıyla)