1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Merkezi gaz dagitim, kontrol ve otomasyon sistemleri

Konusu 'Kaynak ve Sıcak İşlerde Emniyet' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    • MERKEZI GAZ DAGITIM, KONTROL VE OTOMASYON SISTEMLERI
    • müsterilerinin ihtiyaçlarini incelemek suretiyle merkezi gaz dagitim sistemlerinin proje ve dizaynini yaparak bu sistemlerin kontrol ve otomasyonu dahil anahtar teslimi montajini yapmaktadir. Anahtar teslimi montajini yapmis oldugumuz merkezi gaz dagitim sistemlerinin manuel, yari otomatik, tam otomatik ve müsterilerimizin var ise mevcut PLC ve SCADA sistemine baglantilari da yapilarak kontrol ve otomasyonu saglanmaktadir. Talep edildiginde projelerimiz TÜV kontrolünde gerçeklestirilmektedir.
    • Merkezi gaz dagitim sistemi bulunan müsterilerimizde, fabrika içerisinde tüplü gazlarin kullanilmasi, tasinmasi, sökülüp takilmasi gerekmemekte, fabrika disina kurulacak tüp odasindan itibaren boru hatti ile gazlarin fabrika içerisindeki tüm kullanim noktalarina uygun debi ve basinçta iletilmesi saglanmakta, böylece is güvenligi ve is emniyeti açisindan iyilesme olmasinin yani sira, isçiliklerde azalma ve verimlilikte artislar saglanmaktadir.
    • Sivi fazinda gaz kullanan müsterilerimize ise boru hatti uzunluguna göre vakum izoleli boru hatti veya süper vakum izoleli boru hatti montaji yapilarak hizmet verilmektedir.
    • Bu kapsamda;
    • - Yanici ve patlayici gazlar (asetilen, hidrojen, metan vb.) ile oksijen, azot, argon, helyum, amonyak, karisim/kaynak, karbondioksit gazlari,
    • - Yüksek ve düsük basinçli merkezi gaz dagitim sistemleri (manifold/tüp'ten 100 barg'e kadar),
    • - Ultra yüksek basinçli sistemler (400 barg'e kadar),
    • - Blanketing sistemleri,
    • - Mikro elektronik ortama gaz tedariki için elektropolish boru hatlari,
    • - Kriyojenik uygulamalarda vakum izoleli veya süper vakum izoleli boru hatlari,
    • - Bakir, paslanmaz ve siyah boru hatlari,
    • - Özel regülasyon grubu istasyonlari,
    • - Regülatör ve diger enstrumanlarin temini, montaji ve devreye alinmasi,
    • - Müsteriye özel çözümler,
    • http://www.emeksinaigazlar.com/?pnum=25&pt=Merkezi Gaz Dagitim, Kontrol ve Otomasyon Sistemleri