1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mermer ocağı kompresör

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve Taner Yılmaz tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Resimde sabit kompresörün seyyarlaştırılmış hali var :);) . bizim milletimize sınır koyamayız ama bu vidalı kompresörü 10 mt uzak tutmak yeterli mi? tank, vana, hortumu ayrı tutunuz.

20140222_151135.jpg
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Üstad genelde bunlar yakın zamanda ya bozulur zırt bırt yada patlar genelde öyle oluyor..4 senemiz mermer ocaklarında askerlik yapmakla geçti..Çalışılan basamaktan uzakta ve tankı kapalı bir ortamda muhafaza etmek lazım.
  3. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim, Erkan Bey. Tankı portatif ne gibi bir şeyle kapatabiliriz.
  4. Cagdas Sakinci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92542
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Üstad kompresörün düzenli bakımlarını yaptırırsanız çok problem yaratacağını düşünmüyorum zaten en küçük bir problemde ve bakım zamanı geldiğinde kendini kapatıyor ve servis gelene kadar kullanamıyorsunuz diye biliyorum ama yinede önlemleri almak lazım tabi yanlız basınçlı tüp daha problemli gibi geldi bana testleri yapılmış mı emniyet valf çalışır durumdamı?
  5. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    yanlız ben yerdekı yatak elektrık panosuna takıldım
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    evet tank patlamaya korunaklı hale getirilmeli , kompresörün üstünü kapatmışlar ama elektrik panosu hem yere bırakılmış hemde yağmur ,üstüne düşme gibi durumlara karşı koruma altına alınmamış.Tüm ekipmanlar direk yere konulmuş altlarında onları paslanmadan sudan koruyucu hiçbir kaide yok,özellikle elektrik ve su birarada olursa çarpılma mükemmel olur.hava tankında çok paslanma var ,paslar giderilip antipas ile boyanmalı
  7. ömerzontur İSGforum Üyesi

işe yaramaz blok moloz vb ile tankın U şeklinde cevrelenebilir yada sadece ocağa bakan kısmına koyulabilir
  8. Abdi TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43005
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel sektör / Bakım Müdürü
    Arkadaşlar kapalı bir konteynere bütün tesisat koyulursa sorun çözülür ( Tabi konteynerin yan tarafında kompresör emişi için panjur tipi menfez yaptırmayı unutmayın ). Tekerlekli olursa konteyneri üretim sahasında istediğiniz yere götürebilirsiniz...