1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Meslek liselerin inşaat teknolojısı yapı yüzey kaplamacılığı bölümünü inşaatlarda stajı

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve pınar meral tarafından 24 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. pınar meral İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Hayırlı Cumalar
    Müfettişlerin inşaatlarımıza denetlemeleri var ve iki inşaat durduruldu.Denetimi olmayan İnşaatta meslek lisesinde gelen stajerlerimiz var iş güvenliği eğitimlerini verdim ve kkd'lerinide teslim ettim.Yönetmelikte inşaatta 18 yaş altı çalışması yasak , stajerler 18 yaş altında bunlara nasıl bir uygulama yapılabilir.İskelelerde falan çalışmıyorlar tabi inşaatta olması yeter sanki bunula ilgili ne yapabilirim.
  2. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    zorunlu okul stajı mı bu pınar hanım..
  3. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    geçen sene bir düzenleme gelmişti genç işçiler için, fazlaca da tartışılmıştı 18 yaşını doldurmamış genç işçiler ,eğitim aldıkları alanda çok tehlikeli işlerde çalışabileceklerine yönelik..Ancak yönetmelik değişikliğinde mezuniyet şartı aranmaktaydı..hem 16 yaşında olup hem nasıl meslek lisesi mezunu olacağını çözememiştim.Eğer okulun zorunlu tuttuğu bir staj ise sıkıntı çıkmaz ancak zorunlu staj değilse bu durum tam bir kaosa dönüşebilir.
    25 Ekim 2013 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 28802

YÖNETMELİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

ÇOCUK VE GENÇ İŞÇİLERİN ÇALIŞTIRILMA USUL VE

ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 6/4/2004 tarihli ve 25425 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çocuk ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin beşinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Ancak, 5/6/1986 tarihli ve 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumlarından mezun olan meslek sahibi 16 yaşını doldurmuş genç işçiler; sağlığı, güvenliği ve ahlakının tam olarak güvenceye alınması şartıyla bu Yönetmeliğin eklerinde belirtilen sınırlamalara bağlı kalmaksızın ihtisas ve mesleklerine uygun işlerde çalıştırılabilirler.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.