1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mesleki değersizleşmeye ve yozlaşmaya örnek deşifre

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Mail adresime gelen E postayı paylaşmak istedim.Çok sinirlendim..Bakkaldan Sakız alır gibi belgesine peşkeş çeken karaktersiz kişilerden İnsanlığımızı Allah bizden korusun.

2. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ne desem bilemedim moral bozucu mu deseem, komik mi deseeeem,harika mı deseeem yorum yok mu deseeeem kırıcı mı deseeem rahatsız edici mi deseeem NE DESEEEM ...??? NUTKUM TUTULDU !!!PES diyeyim bari.......
  3. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ülkemizde uzmanlık anlayışı madden doyurucu bir noktaya gelemediğinden, her alınan belge ek iş gibi görülmeye devam edecek, öyle anlaşılıyor. İş güvenliği uzmanlarının bazen böyle garip isteklerine rastlayabilirken, iş yeri hekimlerinden böyle istekler çıkmamaktadır. Bir gün inşallah uzmanların konumlarının da doktor konumunda görülmeye başlanacağı günleri görürüz ümidinde bulunalım.
  4. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cehalet okumamaktan olmuyor emin olun okumuş bir dünya cahil var piyasada ve malesef bunlar sadece kendilerine değil meslek arkadaşlarını da çok büyük töhmet altına sokuyorlar Mevlam akıl fikir versin böylelerine
  5. eldaelif İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çok yazık,aldığı belgenin anlamını bilememek yapılan işlere saygı duymamaktır... Ramazan Bey'in dediği gibi Allah Akıl Fikir Versin...
  6. ozgurtirink İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1735
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BİREYSEL İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI
    İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Alan Herkes Kendini İş Güvenliği Uzmanı Sandığı için bu duruma düştü bu meslek.
    Ama inanıyorum ki 2010 ve 2011 yılında ki değerini tekrardan yakalayacaktır.
    Bu geçiş süreci oldukça sancılı olacağı aşikar.
    Eninde sonunda mesleği layığı ile yapanlar piyasada kalacaktır.
    Saygılar.
  7. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen öyle ama işte o değeri buluncaya kadar inşallah fazla masumun canı yanmaz
  8. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bu mesaj, osgblerin sistemi ne kadar yozlaştırmaya açık olduğunu ispatlar mahiyettedir.
    Bağımsız serbest meslek olarak bu işi yapabilmemize izin verilmelidir.
  9. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ama nedense devlet baba buna müsade etmiyor sebep ve hikmeti herneyse biri banada izah etsede bende daha fazla günaha girmesem :))
  10. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    600,00 TL ye ihtiyacı varsa gidip simit satsın arkadaş. Bugünleri de gördük ya helal olsun.
  11. Mehmet Ata Tuncer İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126698
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    EPY
    Bu arkadaş uzmanlığını satıyor. İş yerine gitmeden iş alan OSGB'ler yok mu?
    Bu adam yine de açık konuşmuş. OSGB'ler 1 uzmana 150 iş yeri veriyorlar. hangi birine yetişebilir ki ?
    Hangisine gereken özeni gösterebilir ki... Hiç gitmediği iş yerleri yok mu ? OSGB'ler bunu yapıyor zaten. Adam neden yapmasın.
    Sadece KENDİSİNİ VE ÇALIŞANLARI RİSKE ATACAK, ve bana kalırsa az para istemiş.

ama tabloda bu durum da varsa, bence kötünün kötüsünü yakalamış durumdayız...
  12. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Yorum yok !!!... Bu adamı teşhir etmek lazım...
  13. tahakaan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb sahiplerinden de piyasayı yerin dibinin dibine düşürmek anlamında böyle birşey beklenebilir.
  14. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    adam bayağı bildiğin isg düşmanı gibi çalışıyor sanırım, herkese e mail ve sms mi gönderiyor bu zat-ı muhterem..Erkan bey in de aynı konu ile ilgili konu başlığı var...
  15. Okan Şahin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    91544
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bir kişinin size güvenerek gönderdiği mesajı ismi ve numarasını göstererek burada teşhir etmek bir profesyonele yakışmaz
  16. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Keşke resmini de gönderseydi onu da paylaşsaydım...
  17. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Anıl bey size indirimli fiyat tarifesi göndermiş :) Erkan bey e 600 tl :))
  18. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben sıkı pazarlıkçıyımdır :)
  19. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Okan bey, ben böyle kimselerin teşhir edilmesinden yanayım çünkü. Eğer bu yayma, kötülüğe engel olma maksadıyla yapılıyorsa bu caiz olsa gerek.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Ocak 2015 ---
    Ramazan bey,
    ben kendi adıma bu konu ile ilgili bimer'e görüş ve isteğimi yazdım.
    Eğer isterseniz metni size de gönderebilirim .Sözkonusu mevzuatta değişiklik yapılmasını talep ediyorsanız eğer.
  20. ramazan altun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    25853
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok memnun olurum Murat Bey