1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mesleki eğitim belgesi !!!

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Bilal GÜLER tarafından 23 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

 1. Bilal GÜLER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  122076
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Merhaba sevgili meslektaşlarım. İzmir'de farklı lokasyonlarda bulunan iki fabrikanın İSG Uzmanı ve yöneticisi olarak çalışmaktayım. Eylül 2016 ve Mayıs 2017 tarihlerinde her iki fabrikamızda İSG denetimi geçirdik. Gelen denetçiler Bursa ve İstanbul grubuydu. Her iki denetimde de tehlikeli sınıfta olmamız sebebiyle mesleki eğitim belgeleri tarafımıza sorulmuştur. Biz denetimlerden önce İzmirde faaliyet gösteren ARGEON EĞİTİM&DANIŞMANLIK firması ile çalışmalara başlamıştık. Bu firma mesleki eğitim belgesi veren bir eğitim firması. Sizlere firmanın internet adresini vereceğim. Bu firma ile çalışma yaparsanız kısa zamanda bu eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Bizim eğitimlerimize üniversiteden akademisyen hocalar geldiler. Çok verimli geçti ve her iki firmamızda da belgelerimizi aldık. Eğitim zamanını planlamada bize bağlı kaldıkları için üretimde verim kaybını minimum seviyede yaşadık. Firmanın Eğitim Planlama Uzmanı Nilay PEHLİVAN ve web siteleri http://argeonegitim.com/
  Mesleki eğitim belgelerinin olmaması 6331 sayılı İSG Kanununa göre kişi başı para cezası ile cezalandırılmaktadır.

  Saygılarımla,
  Bilal GÜLER
  A Sınıfı İG Uzmanı&Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı
 2. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Hocam senin o dediğin geçenlerde çıkan yönetmelikle son bulmadı mı?

  TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLERDE ÇALIŞTIRILACAKLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNE DAİR YÖNETMELİK
  (2) (Değişik:RG-11/5/2017-30063) Bu Yönetmelik kapsamına giren işlerde, Sosyal Güvenlik Kurumuna ait kayıtlar esas alınarak 1/5/2017 tarihinden önce çalışmaya başlayanlar, Millî Eğitim Bakanlığı ile birinci fıkranın (e) bendinde sayılan kurum ve kuruluşlar arasında yapılacak protokoller çerçevesinde verilecek en az 32 saatlik eğitim modüllerini tamamlayarak belgelendirilmeleri halinde bu Yönetmelik kapsamında mesleki eğitim almış olarak kabul edilir.


  Yani 1/5/2017 tarihinden sonrakiler için birşey dememiş. Mortingen şıtrayze olmayalım sonra. Hem eğitmenlerin kim olduğu çok önemli değil. 32 saatte ne öğrenilir ki? Bizde aldırdık o belgeleri. Hikayeden eğitim veriyorlar felan. Para muhabbeti anlican. Zaten akademisyen felansa onların verdiği bilgi kendilerine kalsın. Çok şey bildiklerini zanneden hiçbilmezler değiller mi? Git sanayide tornacıda çalış 32 saatte torna ustası olursun :)

  Her neyse hocam ben aşağıdaki siteyi bilirim.
  http://www.myk.gov.tr/index.php/tr/mevzuat

  NOT: Yinede yardımcı olmak amaçlı yaptığın paylaşım için ayrıca teşekkür ederim.

  Selamlar