1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mesleki eğitim:ustalık yetki belgesi nasıl alınır?

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İsgder ağustos 2012 bülteninde, bu belgeyi kimlerin alması gerektiği ve nerelerden alınacağı hakkında kanun ve yönetmeliklere yapılan atıflarla çok detaylı yol haritası çizilmiş ve anlaşılır.. Dikkat ağır tehlikeli işlerde çalışan işçilerimizin mesleki yeterlik belgeleri olmayan şantiyelere müfettişlerimiz ciddi para cezaları kesiyorlarmış kişi başı 550 tl. Özellikle ocak 2013 den sonra dahada hız kazanacaktır... Herkese şimdiden sağlıklı ve kazasız iş günleri dilerim. Ağustos bültenini ekten indirebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

2. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba Çok tehlikeli Sınıfta yer alan bir işletmede görevliyim. Çalışanlarımıza Mesleki eğitim aldırmaya çalışıyoruz ancak Eğitimi verebilecek bir yere rastlayamadık. Hayat Boyu Öğrenme merkezinde eğitimimiz aktif görünmediği için Halk eğitim merkezleri veremiyor. Özel şirketlerde henüz konu ile ilgili olarak bir dönüş yapamadılar. Bu konu ile ilgili olarak bilgilerinizi paylaşa bilir misiniz.
  3. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Verilecek eğitimin konusu nedir?
  4. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  5. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bu modül henüz hazırlık aşamasındadır, içeriği belirlenmemiştir. MEB'den eğitim açtırıp şirket içi eğitim verebilir/verdirebilirsiniz. Özellikle meslek liseleri bu konuda yardımcı oluyorlar.
  6. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İçeriği hazır. Meb den indirebiliyoruz. MEB e eğitim açtıracak muhattap bulamıyoruz.... :(
  7. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Il olarak nerdesin ben adana dayım buralarda Olsanız yardimci olurum
  8. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Biz Kocaeli / TAYSAD organizedeyiz.
  9. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Mesleki eğitim belgeleri ile ilgili işinizi halledebildiniz mi merak ettim ? Meslek lisesi Telekom mezunu ancak Elektrikçi (5-7 yıl) personele Mesleki Yeterlilik alamadım gitti. :/
  10. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben daha yeni elektrikli belgesi aldım. Satı çoksa yardimci olurum
  11. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Hasan bey , son yazdığınızı anlayamadım. Nerden aldınız nasıl aldınız yardımcı olursanız çok sevinirim. Fabrikam Sakaryada o bölgede şu anda arkadaş ama gerekirse kocaeli istanbul ayarlar aldırırım.
  12. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hocam ben teknik ogretmenim birkaç ilden Is güvenlikciler elindeki mesleki belge ihtiyacını topluyoruz. Sınıf açma sayısı 12 kişiyi bulunca alıyoruz. Il farketmez biz adana dayım. Ama şu an yeterli sayı bizde yok
  13. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhaba evet hallettik...
  14. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Merhaba , nasıl hallettiniz acaba yol gosterebilirmisiniz ?
  15. Misliyna İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Özel bri şirkette yaptırdık tabiki Halk eğitim ve Milli eğitim onaylı olarak burdan adını vermek doğru olmaz ama isterseniz özelden bilgilerini verebilirim
  16. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    chanylmaz@gmail.com adresinden ya da buradan özel olarak ulastirabilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
  17. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MYK'nın sitesine girerseniz hangi konulardan hangi şirketlerin Mesleki Yeterlilik Belgesi verebileceğini bulabilirsiniz. Bunun dışında Halk Eğitimlerde bazı konularda MYB verebiliyor. Halk Eğitimlerin verebildikleri ekte.

Ekli Dosyalar:

18. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Çok teşekkür ederim Samet Bey , bahsettiğiniz programı daha önce yine buradan arkadaşların yardımıyla ulaşmıştım. Ancak eğitim verecek olan kurumlar belli bir sayının altında kurs açamıyacakları için uzunca bir süre 1 sene kadar bekleyip grup oluştugunda egıtıme personel gondermemı ıstedıler. Bu şekilde olunca da şahsen benim işime gelmedi personel çalışmaya yeni başladı.
  19. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aslında özel kurumlar için çalışan sayısı çok önemli değil. genelde paket olarak satıyorlar. en fazla 20 kişi katılabilir diyorlar. sizin bir kişi ile katılım sağlamanız sizin maliyetinizi artıyor. yani bir başka değişme 1 kişide aynı para 20 kişide, tek fark kişi başı aldıkalrı sertifika basım ücretinden kaynaklanıyor.