1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mesleki eğitim

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve CEYDA tarafından 28 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. CEYDA İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9385
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    MESLEKİ EĞİTİM NASIL VE KİMLER TARAFINDAN VERİLİR,TEHLKİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ SINIFTA YER ALAN İŞLETMELERİN ÇALIŞŞANALARINA MESLEKİ EĞİTİM VERİLMESİ İSTENİYOR BUNU NASIL YAPACAĞIZ?BÖLÜM AMİRLERİ HER İŞLETME İÇİN İÇ YÖNETMELİK DÜZENLEYİP FİRMA İÇİNDE FİRMA BÜNYESİNDEKİ AMİRLER TARAFINDAN MI VERİLECEK YOKSA BAŞKA BİR METODU VAR MI?MESELA TEKSTİL FİRMASI BOYAHANE DE JETÇİ BUNUN MESLEKİ EĞİTİMİ NASIL OLACAK NASIL BELGELENECEK YADA MARANGOZ ATELYESİ ORDAKİ ELEMANLARA NERDEN NASIL MESLKİ EĞİTİM VERİLECEK?BU KONUDA BİR BİLGİNİZ VAR MI?
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Mesleki eğitimleri MEB veriyor ama Ağır ve Tehlikeli işler yönetmeliğinin kalkmasıyla şu an eğitimleri durdurdular... Bizde bekliyoruz bakalım ne olacak !
  3. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge

Selam
    Mersleki eğitimi belgesini
    1- a- Milli eğitim İl müdürlüğü ile arasından protokol imzalayarak yetkilendirilmiş eğitim kurumlları
    b- Çıraklık eğitim merkezleri
    Teorik en az 32 saatlik eğitim sonucu bu belge verilir

sınıflar en az 20 en çok 25 kişi ile açılır eğer yeteri kadar sayı yok ise bu durumda eğitim merkezi ile aranızda yazılı olarak anlaşılarak yeterli sayıya ulaşılınca kursa katılacaktır diye bir yazı almanız yeterli

abakuss_@hotmail.com
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2013 ---

Ben bu maddenin halen devam ettiğini düşünüyordum aşağıdaki madde kalkmadı herhalde

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU
    6331
    ÇALIŞANLARIN EĞİTİMİ

Madde 17 - (1) İşveren, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini almasını sağlar. Bu eğitim özellikle; işe başlamadan önce, çalışma yeri veya iş değişikliğinde, iş ekipmanının değişmesi hâlinde veya yeni teknoloji uygulanması hâlinde verilir. Eğitimler, değişen ve ortaya çıkan yeni risklere uygun olarak yenilenir, gerektiğinde ve düzenli aralıklarla tekrarlanır.

(2) Çalışan temsilcileri özel olarak eğitilir.

(3) Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz.
  4. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bu madde kalkmadı Turgut bey, Ağır ve Tehlikeli işler yönetmeliği kalktı dedim. Sanırım MEB'in müfredatı ATİye göre düzenlenmişti şimdi tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta diye geçiyor zorunluluk bununla ilgili düzenlemeyi bekliyor olabilirler. bununla ilgili yazı elimde mevcut ama yükleyemedim..

8 şubat tarihine kadar yönetmelik kapsamındaki ağır ve tehlikeli işlere yönelik açılmış olan kursların devam ettirilerek tamamlanması, bu tarihten sonraki açılması planlanan kursların ise yeni bir duyuru yapılıncaya kadar açılmaması ve müracaatların kabul edilmemesi gerekmektedir. şeklinde Genel Müdür Mustafa Kemal Biçerli imzalı yazı
  5. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Anlamsız bence 6331 de ki madde ne olacak ilk defa çalışmaya başlayacak biri için tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta çalışamayacak
    anlamına geliyor şu an
    ilginç bu konu
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    turgut bey ekleyemediğim yazıyı mail attım size, bir bakın isterseniz.... abakuss_@hotmail.com adresine...
  7. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    aldım ve çok şaşırdım :)
  8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Siz ekleyebiliyorsanız siteye ekleyin lütfen o_O... Arkadaşlarda bir göz atsın.
  9. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Yükledim

Ekli Dosyalar:

10. izzet mutlu İSGforum Üyesi

Mesleki Yeterlilik Kurumu ( MYK ) adresine girin orada ulusal yeterlilikler oluşturulmuş ve devam eden çalışmalar var. www.myk.gov.tr adresini tıklayın sol bölümde ulusal yeterlilikler var sayfa altında tekrar ulusal yeterliliği tıklayın . açılan sayfada bu yeterlilik için yetki alan kurumları, firmaları göreceksiniz. belki işinize yarayan bölümde yetki alan firma olabilir. ücretler 300 tl den başlıyor. eğitim şartı olan yeterlilikler olmakla birlikte eğitim şartı aramayan yeterliliklerde var. sadece sınava giren birey belge alabiliyor.