1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mesleki eğitimler hakkında

Konusu 'Eğitici Kurum ve Kuruluşlar' forumundadır ve uzmanist tarafından 2 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. uzmanist İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesleki eğitim alınmasının zorunlu olduğu tehlikeli işlerde, firma içerisindeki birini yetkilenirip bu eğitimlerin bu personel tarafından verilmesi yasal açıdan uygun mudur?
  2. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elbette İş güvenliğini ve vereceğiniz dala özgün teknik eleman mühendis teknik öğretmen varsa siz verebilirsiniz . Ben yapıyorum iş yerlerime
  3. uzmanist İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesleki yeterlilik belgesinden bahsediyorum. Bu eğitimlerin sonunda mesleki eğitim belgesi verme yetkisi var mı peki bu kişilerin.
  4. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mesleki yeterlilik farklı mesleki belge yani tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilmesi için örnek kaynakçı belgesi. Tabiki belgeyi kendi vermeyecek. Mesleki eğitim merkezleriyle protokol yapacaksın belirli prosedürler var siz sadece işin eğitim kısmını yapacaksınız. Öğretmen gibi ders planı programı ders defteri sınavları not çizelgesi. Hepsini yapmanız lazım. İl olarak nerdesiniz ?
  5. uzmanist İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10670
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İstanbul
  6. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  7. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ewet belge veriliyor
  8. drgndry İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    60389
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba,bende samsunda bir firmada tam zamanlı olarak çalışıyorum,halk eğitim ile protokol imzaladık,24 saatlik isg eğitimi için hazır sunumlarınız varsa mail atma imkanınız varmıdır.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2015 ---
    mesleki eğitimler için isg eğitimlerini ben vericem.Elinde hazır mesleki eğitim için sunumlarını olan varmıdır.Mail adresimi versem mail atabilirmisiniz
  9. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş güvenliği uzmanı mısınız ? Eğer öyleyse standart temel ders konuları anlatılacak. İsg forumda mevcut. Maille bir sürü slayt
  10. ali osman pazar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51824
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesleki yeterlilik kurumu nu inceleyen irdeleyen var mı aramızda arkadaşlar ? orada çıkan 40 meslek grubu sadece myk da verilebiliyor ve başka kurumunki geçerli olmuyor mesela halk eğitim merkezi geçerli değil sadece çıkarlık ustalık belgeleri geçerli ...
    araştıran var ise yazabilir mi ?
  11. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet mesleki yeterliliği myk kurumları 2016 mayıs itibari ile verecek. Bizim bahsettiğimiz mesleki belge yani tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışabilmesi işletmenin ceza yememesi için. Zaten 40 saatlik bir eğitimle alıyorsun. Ama Myk nın verdiği sınavını ösym yapacak arkadaşların kazanması bence çok zor. Yani bu belgeler biraz göstermelik. Çıraklık eğitimler bunu veriyor.
  12. ali osman pazar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    51824
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ''6645 sayılı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU ile Bazı kanun ve kanun hükmünde karanamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun ile mesleki yeterlilik kurumu kanunu ve işsizlik sigortası kanununda yapılan bazı değişikliler '' Madde 74- 5544 sayılı kanuna ek olarak ; tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup,kurumca standardı yayımlanmayan ve bakanlıkça çıkarılacak tebliğlerde belitrilen mesleklerde, tebliğin yayım tarihinden itibaren 12 ay bu kanunda düzenlenen esaslara göre mesleki yeterlilik belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamaz. 5/6/1986 tarihli 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre ustalık belgesi almış olanlar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı mesleki ve teknik eğitim okullarından ve üniversitelerinden mesleki ve teknik eğitim veren okul ve bölümlerinden mezun olup, diplomalarında veya ustalık belgelerinde belirtilen bölüm,alan ve dallarda çalıştırılanlar için mesleki yeterlilik belgesi şartı aranmaz.