1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mesleki sorumluluk sigortası hk.

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Coşkun CİHAN tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Coşkun CİHAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  113014
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Ceva Lojistik
  Merhaba arkadaşlar;

  Mesleki sorumluluk sigortası hakkında net bilgisi olan var mı. Bu sigortanın yararlı olmadığını, iş güvenliği uzmanını korumadığını belirten konferans konuşmaları oldu. Başka yerde ise kesin yaptırmalısınız diyen kişiler oldu.
 2. Levent ACAR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  119959
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Herhangibir OSGB
  bu konu hakkında mevcut sigorta poliçeleri biz uzmanları yeterince korumadığı düşüncesi hakim olduğundan herkes bir bekleme içerisinde. elle tutulur bir çalışma var mı diye sorsanız ben yok diye biliyorum. resmi çerçevede bir çözüm getirilecekti ama hiç bir gelişme yok hala.
 3. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  100394
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu/NEVŞEHİR
  Mesleki sorumluluk sigortası, benim eksik ya da hatalı olduğum durumlardan dolayı ödeyeceğim tazminatlarda ciddi destek olmayacaksa bu sigortanın başka ne gibi artısı olabilir.
  Bir kaza sonucu (haklı ya da haksız olsam da; davalar sonucunda) suçlu bulunup hüküm giydiğimde maddi olarak cezalandırıldığımda, bu cezanın oransal olarak tatmin edici bir bölümünü bu sigortanın karşılaması gerekir.
  Diye düşünüyorum.
 4. hülya ünlü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  59208
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  İşe yarar mı?yaramaz mı?bilmiyorum..Umarım gerek olmaz.. çalıştığım OSGB uzmanlara yaptırdı..
 5. Levent ACAR İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  119959
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Herhangibir OSGB
  Son zamanlarda yaşanan iş kazalarında kazazedenin açtığı davada olay bir şekilde SGK müfettişlerince inceleniyor. Müfettişler işyerlerinden bir ton doküman istiyorlar. bu evraklar içinde biz uzmanların tutması gereken dokümanların asgari yüzde 50 si. Defterlerin orjinallerini dahi görmek istiyorlar.
  O kayıtlarda biz uzmanları dahi suçlu ilan etmeleri büyük olasılık. ; eksik evrak , gözden kaçan bir husus olabilir, bizde insanız.
  SGK nın amacı birilerini kusurlu bulup ihaleyi rücu etmekten başka bir şey değil. işverene rücu edilen davalar ; işverenlerin mesleki sorumluluk sigortasından karşılanabilir ama sonrasında bu şirketler bize rücu edebilir. Bu sigortaları yaptırmakta artık gerekli olmaktadır.