1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Metal ergiyiklerine karşı kıyafet seçiminde karşılaştırma

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve semihozturk1987 tarafından 27 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. semihozturk1987 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Biraz spesifik bir konu fakat belki bilgisi olan vardır diye sormak istiyorum ve en azından ben buldukça buraya eklerim, çünkü internette direk net cevaplar neredeyse yok.

Fabrikada metal ocaklarımız var ve doğal olarak önünde çalışan, yer yer ocağın kapağını açıp curufu alan, şarj esnasında kıvılcımlara maruz kalan çalışanlarımız da. Bunlar için metal ergiyiği sıçramalarına karşı kıyafet lazım ve çok aşırı olmasa da türleri piyasada mevcut. Öncelere göre tür sayısı artmakta görülüyor.

Buraya başlayalı 1 ay oldu ve zamanında ocak çalışanlarına direk önlük tarzında koruma alınmış, korumaya koruyor fakat bir görseniz, astronot gibi oluyorsunuz ve hareket edemiyor adam. Hani virüs girmesin diye bilgisayarı açmamak gibi bir durum. Çalışanların hiç biri giymiyor ne yaparsanız yapın ve mühendisler de bu konuda hak veriyorlar, fakat genel müdür bizi ilgilendirmez onlara kıyafet aldık giysinler deyip geçiyor. Başka tür bir kıyafet buldum ve çok daha iyi bu konuda, direk iş elbiseleriyle aynı olmasına ragmen bire bir hatta daha iyi etki sunuyor.

[​IMG] [​IMG]

Benim için önemli olan bir şekilde onların aldığı önlüğün negatif yanlarını sunup, ikinci seçeneğe yoğunlaştırmam.
    Önceden bu tarz kıyafetlerle çalışmış ve bilgisi olan arkadaşlar aranmaktadır :) Ya da yorumlara göre birlikte karar alırız artık :)