1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Yağışlar, ülkenin batı bölgelerinde devam edecek. İstanbul, İzmir, Tekirdağ çevrelerinde yağışlar kuvvetli olacak.
  haber.jpg

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinde devam edecek yağışların; İzmir, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Muğla'nın kıyı kesimleri, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ çevreleri ve Balıkesir il merkezi ve kuzey ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay, Gömeç ve Havran ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis bekleniyor.
  Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
  Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

  -KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

  Yağışların İzmir, Aydın'ın kıyı ilçeleri, Muğla'nın kıyı kesimleri, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ çevreleri ve Balıkesir il merkezi ve kuzey ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Akçay, Gömeç ve Havran ilçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  -RÜZGAR UYARISI-

  Rüzgarın Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'in batısında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

  -BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
  İSTANBUL: Çok bulutlu,aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar akşam saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olacak. Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. (17)
  ANKARA: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra kuzey ve batı çevreleri gece saatlerinden sonra il geneli sağanak yağışlı (16)
  İZMİR: Parçalı ver çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı çevreleri, gece saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esecek. (21)
  ADANA: Parçalı ve az bulutlu (22)
  ANTALYA: Parçalı bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (22)
  SAMSUN: Parçalı bulutlu (23)
  VAN: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli (12)
  ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer sisli (11)
  DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli (16)

  -BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:
  MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ çevreleri ve Balıkesir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), öğle saatlerinden itibaren Çanakkale çevreleri ile Balıker'in Ayvalık, Edremit, Akçay, Gömeç, Burhaniye ve Havran İlçelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale çevreleri başta olmak üzere bölge genelinde, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile öğle saatlerinden sonra Manisa, Kütahya ve Uşak çevreleri ve gece saatlerinden sonra Denizli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Öğle saatlerinden sonra İzmir'in kuzey ve batı çevrelerinde, gece saatlerinden itibaren kıyı Ege'de kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgar Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esecek.

  AKDENİZ: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Antalya ve Burdur çevrelerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Akdeniz'de sabah saatlerinde yer yer sis bekleniyor.
  İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Eskişehir, Çankırı ve Ankara çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer sis bekleniyor.
  BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sisli geçecek.
  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.
  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer sis bekleniyor.
  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

  Kaynak-02.12.2012