1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Metro inşaatında vinç devrildi

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Enver Çığşar tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5343
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TOROS OSGB
  Yenikapı-Unkapanı arası metro inşaatı Yenikapı istasyonunda saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda, tren istasyonu yanında bulunan inşaası tamamlanan alanın üzerine kule vinç devrildi.
  Olayın meydana geliş sebebi henüz tam olarak bilinmezken, ilk belirlemelere göre vincin toprak kayması sonucu devrildiği öğrenildi. Olay yerindeki yetkililer kimsenin yaralanmadığını belirtti. İnşaatta çalışan taşeron firma işçileri olay yerini görüntülemek isteyen basın mensuplarına saldırdığı olay yerine daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nden yetkililer gelerek incelemede bulundu.
  http://haber.mynet.com/metro-insaatinda-vinc-devrildi-694973-guncel/
 2. cul_de_sac İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Geçmiş olsun, neyseki kimsenin canına zarar gelmemiş Allah'a Şükür.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ucuz atlatma ve maddi hasarlı iş kazası..gerekli incelemeler yapılıp olayın kök sebebi bulunmalıdır..
 4. cul_de_sac İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Benim kendi şantiye tecrübelerimden tahmin ettiğim kadarıyla, devrilme sebebi kule vinç kurulduğu yerin hemen yanında yada sadece bir kaç metre civarında kazı çalışması olmuştur. Muhtemelen o kazıdada şeve önem verilmemiştir.
 5. Dilek Altınok İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Aman neyse cana gelmemiş ya, geçmiş olsun
 6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

  Geçmiş olsun büyük faciaya neden olabilirdi. Kaldırma arcalarında zemin ve cevre guvenlıgının önemi bir kes daha anlasılmıştır.