1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Mevcut belge sahiplerinin uçuk ücretler talep ettiği...

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Aşağıdaki ifadeler torba yasa komisyon raporunda yer almaktadır. Eleştirirken biraz da iğneyi kendimize batırmamız gerektiğine inanıyorum. 6331'ün çıkmasıyla birlikte bunu bir fırsat olarak gören ve koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler misali matrak ücretler talep eden, hızlıca vurgun yapmaya çalışan isg profesyonelleri malesef hem kendi hem de herkesin ayağına kurşun sıkmış oldular.

"....Alt Komisyon çalışmaları sırasında Çalışma Bakanlığınca verilen bilgiler iş güvenliği uzmanı açısından ciddi bir arz eksikliği olduğu, uzman sayısının talebin yoğunluğunun altında kalması nedeniyle Mevcut Belge Sahiplerinin Uçuk Ücretler Talep Ettiği...."
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bunu yapan A sını belgesi olan ve çoğu da Emekli müfettiş olan kişilerdi, 8 saat için 1000TL talep ettiler, C sınıfı kimse bunu talep etmemeişti ki zaten! Ama ben A sınıfı bir iş yeri için de bu paranın biraz fazla olmakla beraber uçuk olmadığına inanıyorum. 1000 olmasın da 750 olsun. o iş yerlerinde tehlikeler inanılmaz, ölüm büyük ihtimal
  3. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınıf ayrımının kaldırılması şart
  4. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Toki şantiyesine hiç bir yere imza atmadan sadece danışmanlık yapmak için 10.000 TL isteyen A sınıfı uzman da duydum.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    işini gerçek anlamda benimsemiş, sektörün duayeni üstadları dışarıda tutuyorum, sözüm meclisten dışarı, tamam riskli, tehlikeli, birşey olduğunda taksirle adam öldürmekten yargılanıyorsunuz falan filan ama biraz vurgunculuk olayına girmiş.
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    onlar işin yasal sorumluluğunu çok iyi bilen emekli müfettişler, ama bakan dedi ki danışmanlık kabul edilmeyecek, kaza olunca onlar da uzman muamelesi görecek. bilemiyorum ne kadar doğru
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Temmuz 2013 ---
    yok artık! yeni mezun bir mühendis gidip 2 ay kurs alıp madene uzman olarak mı gitsin!!!
    Kaldırılırsa tehlikenin farkında mısınız?
    3-5 kişi daha fazla kazansın diye oradaki insanların canını tehlikeye atmayı öneriyorsunuz
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu kadar paraya danışmanlık ne güzelmiş, sorumluluk yok para çok, emekli müfettişlere yasa çıkartsınlar, belli bir süre özelde çalışamasınlar zira bunun sakıncaları var, bir müfettişin denetlediği iş yerlerinde emekli olduktan çalışması etik değildir. ayrıca danışman değil iş güvenliği uzmanı olarak görev alabilsinler.
  8. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sn Günel benim bu isteğim fazla para almak için değil tamamiyle bu işi ticarete vuranların önüne geçilmesi anlamındadır eğerki piyasada sayı artışı olursa bu şekilde soygunlar yapılmaz tecrübe konusu için başka bir çözüm getirilebilir örneğin uzman yardımcılığı başlangıç için olabilir 2-3 sene tecrübe ile sabitlenip uzmanlığa yükseliş olabilir