1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mevsimlik işçiler ve sözleşme süresi

Konusu 'OSGB' forumundadır ve İbrahimAyaz tarafından 12 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. İbrahimAyaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  07135
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Otomotiv
  Merhaba arkadaşlar,
  Gıda işi yapan bir fabrikayla sözleşme aşamasındayım fakat fabrikadaki çalışma sürem konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
  -İşlenecek tarım ürününe ve işleme süresine göre mevsimlik işçiler istihdam ediliyor.Örneğin 2 ay çalışıp işten çıkarılıyorlar.şuan 180 personel var 82 tanesi kadrolu.Sözleşme süresini 180 kişi üzerinden yapıyorum ama işçiler her işten çıktığında sözleşme yenilemek zorunda mı kalacağım?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  normal 82 kişi üzerinden sözleşmeni yap bakanlığa gönder,birde aranızda bir sözleşme yapın bu sözleşmede 82 kişi olduğunda şu parayı alırım 82-180 kişi arasında şu parayı alırım diye belirt.bu süreçte zaten 2 aylık bir durum...sistemeden zırt bırt revize etmek biraz sıkıntılı oluyor,sen şirket sgk nosunu girince bakanlık o firmada sigortalı kaç kişi oldfuğunu sistemden görüyor zaten..önemli olan mevsimlik işçiler her girişlerinde,sağlık raporu,iş giriş eğitimlerini,portör muayenelereini yaptırmış olmalısın...