1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mezbahane- kesim depolama veteriner odası- sakatat depolama alanı olan örnek risk değerlendirmesi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve HULYA KORKMAZ tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. HULYA KORKMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85558
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    DSCF0718.JPG DSCF0719.JPG DSCF0720.JPG DSCF0721.JPG DSCF0722.JPG DSCF0723.JPG DSCF0724.JPG DSCF0725.JPG DSCF0726.JPG DSCF0727.JPG DSCF0728.JPG DSCF0729.JPG DSCF0730.JPG DSCF0731.JPG DSCF0732.JPG

elinde mezbahane- kesim depolama veteriner odası- sakatat depolama alanı olan örnek risk değerlendirmesi olan var mı acaba
  2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Sanki daha inşaat halinde açılmamış gelecek ekipmanları biliyorsanız buradan yazın bence ne gibi riskler olacağı konusunda yardımcı olalım. Fotolardaki haliyle sitedeki hangi risk analizine bakarsanız bakın bence içerikleri size yardımcı olur.
  3. HULYA KORKMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85558
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 hafta sonra açılacak .gelecek ekipman kalmamış mobilya ofis malzemeleri eksik sadece.onun dışındaki cihazların hepsi mevcut şuan.sitede örnek mezbahane bulamadım.kesim için kullanılan ekipmanların talimatlarına çok hakim değilim o yüzden fotoları paylaşarak bilgi almak istedim
  4. HULYA KORKMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85558
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunlar hayvanları yatırma kesme yüzme ve vinç ile taşıma işlemleri yapan makinalar

Ekli Dosyalar:

5. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kıyma makinesi falan var mı bilmiyorum ama birkaç risk yazdım soğuk hava deposu vardır kesin onu da ekledim
    Ayrıca resimlere bakınca pek anlayamadım ama tahmin ederek yazıyorum hayvan kesildikten sonra yüklenmesiyle ilgili riskler, eti taşıyan ekipmanın raylı sistemde ilerlemesi esnasında riskler (tekerlerin raydan çıkması, sona gelince durmaması kilit mekanizmasının olmaması), Boşta duran kancaların insanlara saplanması, Bir de hidrolik bir sistem var sanırım asansör gibi bir ekipman onun periyodik muayenelerinin yapılması vs... Hatta resimlerde helezon var yukarda onun açıkta olması (döner aksamlı ekipmanlar) bunları ekleyebilirsin bence.

Ekli Dosyalar:

6. HULYA KORKMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    85558
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    soğuk hava depoları,veteriner odaları,sakatad depolama odaları var.hayvanlar dışarda kontrol ediliyor sağlıklı olanlar yatırma makinasıyla yatırılıp kesiliyor.sonra vinçle parçalanmak için taşınıyor.orda parçalara ayrılıp sevkiyat için depolanıyor.şuan bi rd yapıp kesim işlemleri de başlayınca tekrar güncellemeyi düşünüyorum