1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Milli atlet iş kazasında öldü

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bim tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Milli atlet 29 yaşındaki Murat Karabaş, çalıştığı Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki bir okulun bahçesindeki 8.5 metre derinliğindeki izolasyon çukurunda meydana gelen göçüğün altında kalarak yaşamını yitirdi.

1 ay önce nişanlandığı öğrenilen Karabaş'ın, beden eğitimi öğretmenliği için KPSS'ye girdiği, bu arada da ağabeyinin yanında inşaatlarda çalıştığı bildirildi. Ortakent- Yahşi Beldesi'ndeki bir kolejin ana binasının yan duvarlarına izolasyon yapmak için kazılan bir metre genişliğinde 8.5 metre derinliğindeki çukurda, bugün saat 16.00 sıralarında, büyük bir gürültüyle çöktü. Gürültü üzerine bahçeye çıkan okul yöneticileri, çukurda çalışan milli atlet Murat Karabaş'ın göçük altında kaldığını farkedip, durumu kurtarma ekipleri ve jandarmaya bildirdi.

Göçük altındaki işçinin kurtarılması için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Şubesi ve Ortakent-Yahşi Belediyesi İtfaiyesi'nden yardım istendi. Yaklaşık bir saatlik çalışma sonucunda göçük altında kalan milli atlet Karabaş'ın cesedine ulaşıldı. Karabaş'ın cesedi savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemesinin ardından Bodrum Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Bir ay önce nişanlanan Ege Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu Karabaş'ın beden eğitimi öğretmenliği için KPSS'ye girdiği, bu arada da ağabeyinin yanında inşaatlarda çalıştığı öğrenildi. Jandarma, 1500, 5 bin ve 10 metre koşularında Türkiye şampiyonlukları bulunan milli atlet Karabaş'ın göçük altında kalarak ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Kaynak

Yorumum: Bir ülke düşünün ki milli atleti inşaatta çalışıyor ve inşaatta çalışırken iş kazasında vefat ediyor. Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Bu gençler kolay yetişmiyor. Yasayı erteleyenler az da olsa vicdan azabı çekerler inşallah. Allah rahmet eylesin, ailesine başsağlığı diliyorum.

Ekli Dosyalar:

• haber.jpg
      haber.jpg
      Dosya Boyutu:
      160,2 KB
      Görüntüleme:
      15.915
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    Allah rahmet eylesin
    nasıl bir hayat nasıl bir yaşam kavgası anlamadım gitti
    ayrıca 1 m genişliğinde 8,5 m derinliğinde izolasyon çukuru nasıl birşey anlayamadım
    Rabbim son nefesimizi hayırlı eyler inşallah
  3. Halid Taş İSG Üyesi

• Asayiş Birimi
    • E-Bülten Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah rahmet eylesin.
  4. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah Rahmet eylesin. :(
  5. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Allah rahmet eylesin
  6. Murat Turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    bu nasıl bir iş güvenliği tedbiri ki anlayamadım meclistekiler siz hala yasayı erteleyin bende bir milli sporcuyum milli sporcu kolay yetişmiyor ama çok kolay harcanıyor kardeşime ALLAH tan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum ve diyorum ki gerçek sorumlular mecliste hala yan gelip yatıyorlar çok yazık birileri dur demeli DUR!!!
  7. Şebnem Can Başaran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok üzücü bir olay.Allah rahmet eylesin.Değerli bir insanımızı daha kaybettik.
    Devlet kendi görevini tam olarak yapmadığı sürece bu olaylar yaşanmaya devam edecektir.

Bu konuda yayınlanmış "Dar kesitli kazılarda İSG "başlığındaki yayınlanmış dökümanı paylaşıyorum.Bu konuda bilgisi olmayan uzmanlar için kazalara önlem almaları dileğiyle...

Saygılarımla,
    Şebnem Başaran

Ekli Dosyalar:

8. Yusuf C. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    l
  9. Alper Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Güvercinlik, Kuşadası, Şimdi ise bu, Allah Rahmet eylesin demekten başka ne gelir elimizden... Bu nasıl bir şey; Güvercinlik ve Kuşadasında oluşan iki ayrı ve çok ölümlü kazalar, tamamen tedbirsizlik amatörce birer olay... En basitinden; Zehirli, yanıcı,boğucu,... gaz olması muhakkak olan yerlerde bırakın arıza giderme, şu veya bu çalışmayı yapmayı veya yapmaya başlamayı, Mezkur Mahale yaklaşılacaksa bile; Önce; 1-) HAVALANDIRMA, 2-) GAZ ÖLÇÜMÜ, 3-) RAPOR YAZIMI, 4-) AYDINLATMA YAPILMASI... ve tüm bu çalışmalardan sonra ORTAM EMNİYETLİ ise, 5-) OLAY MAHALLİ' ne TÜM KİŞİSEL KORUMA ARAÇLARINI kullanarak girilmesi gerekir... Çok basit ve çok kolay değilmi.. Yoksa bunları yapmak çok mu ZOR!... Lütfen... Lütfen kere lütfen!...
    Gelelim bu olaya; yazık değilmi GENCECİK BİR CAN, Ne olacak şimdi, 8,5 mt. bir çukur açıyorsun , Genişlik 1 mt. yanı başında yani SIFIRINDA taş duvar var.... Bu talimatı kim veriyor..NERDE Bu İŞİN sorumluları, gerekli emniyet tedbirleri, nerede kişisel korunma araçları nerede ; Hafriyat alınırken; yan bina devrilmeleri, yan binanın temellerine verilebilecek zararlar, yol çökmeleri,alt yapı tesisatlarına verilebilecek zararlar için gerekli önlemler alınarak bir plan dahilinde ve gerekiyorsa da İKSA, kuyu temel, yatay ve düşey fore kazıklarla oluşturulan betonarme perdelerle bir havuz içinde hafriyat alınır. Bu olayda varmı böyle bir şey, Elbette yok!... Ne olacak canım küçük bir DRANAJ çalışması ( ! ) Olacağı varmış, oldu mu diyeceğiz, Elbette bu da kapanacak.... Gelsin yeni kazalar, nerde sorumlular... Onlar hep Dört Ayak üstüne düşmüyorlarmı!... Ne diyelim Gencimize Allah Rahmet eylesin, Cenab-ı Hak; yakınlarına sabır versin.... A. Turan TAŞKIN - (İnş. Mühendisi / C sınıfı İş Güvenliği Uzman Adayı ) BODRUM