1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Milli eğitimde çalışıp iş güvenliği uzmanları olan arkadaşlar.

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve gürkan canan tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. gürkan canan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Lisede öğretmenlik yapıyorum ve iş güvenliği uzmanlığını kazandım. Milli eğitimde çalışıp iş güvenliği uzmanlığı yapan arkadaşlar var mı? Ben belgemi değerlendirmek için ne yapmalıyım?
 2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
 3. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  bakanlığınıza başvurun yeni bir belgem var yeni bir iş yada ücret istiyorum diyin. Kamuda memurken üniversite bitirip avukat olsanız devlet yeni bir iş veremese bile sanırım ücrete zam yapıyordu. (hala öylemi emin değilim :) )
 4. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  6495 sayılı torba kanunla birlikte 6331'de yapılan değişiklikle 4857 sayılı İş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında çalışanlar için 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren 6331 yürürlükte, peki bu kapsama giren kurumlar hangileri belediyeler, tcdd, teiaş, dsi, eti maden işletmeleri, karayolları gibi bünyesinde bu kapsamda işçi çalıştıran kamu kurumları. şu aşamada bu tip kurumlarda görev alınabilir fakat bu kurumlarda zaten mevcut birçok mühendis belge almış durumda ve görevlendirmeler yapılsa bile genellikle kurum içinden yapılacaktır. bunun dışından kamu personeli için özelde iş güvenliği uzmanlığı yapma şansı bulunmuyor.

  Koray bey kamuda işler malesef bu şekilde yürümüyor.
 5. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  32082
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest Çalışıyor
  Eskiden öyleydi. Epeydir alakam yok.
 6. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  arkadaş meb'e başvursa muhtemelen çok ta lü lü yaparlar :) şaka bir yana örneğin memurken hukuk'u bitirip avukat oldunuz, öncelikle avukatlık stajını yapmak için 1 yıl ücretsiz almanız ardından ünvan değişikliği sınavına girerek (her zaman bu sınav açılmaz) avukat kadrosuna geçmeniz gerekiyor. stajı bitirenler de geri dönmeyebiliyor. :) ancak doktora yaparsanız sınava tabi olmadan alanınızla alakalı varsa başka kadrolara geçiş yapabilirsiniz.
 7. gürkan canan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  6331 de her kamuda iş güvenliği uzmanı çalışması gerektiği ve 80 saat ücret alacağını belirtiyor. Bu durum 2016 ya ertelendiyse boşuna kürek çektik. 2 yıl sonrasına daha ne kanunlar değişir.