1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Mobil tarama araçları

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve mustafa özdemirbaş tarafından 16 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. mustafa özdemirbaş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  2300
  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Sağlık Bakanlığı’nın 21/03/2014 tarih ve 622.02 sayılı yazısında Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerince, temel laboratuvar ve radyolojik tetkik hizmetlerinin gezici sağlık aracı içinde verilmesinin uygun olmadığı aksinin tespiti halinde ilgili kişilerin 992 sayılı Seriri Taharriyat ve Tahliliat Yapılan ve Masli Teamüller Aranılan Umuma Mahsus Bakteriyoloji ve Kimya Laboratuvarları Kanunu’nun 9 uncu maddesi hükmünce cezalandırılacağı yönünde bilgilendirme yapılmıştır. BUNA İSTİNADEN MOBİL ARAÇLA YAPILAN TAHLİL SONUÇLARI GEÇERSİZ Mİ?MOBİL ARAÇLA TARAMA KALKTIMI ÇSGB NIN BUNA İLİŞKİN BİR GENELGESİ VAR MI?
 2. süleyman uğur İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  6244
  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  Firma / Kurum:
  gazipaşa devlet hastanesi ---- akkız osgb
  Benim de merak ettiğim ve araştırdığım konu bu. Henüz Sağlık Bakanlığının yukarıdaki yazısı dışında elle tutulur birşey bulamadım. Yorumum ( yazıya istinaden ) mobil araçlarla tarama testleri yapmak kanuna aykırıdır; haliyle tetkik ve tahlil sonuçları hukuken hükümsüzdür.